Vyhrajte nekonečný boj s blechami. Metoda je jednoduchá a mazlíčkům se uleví

Vyhrajte nekonečný boj s blechami. Metoda je jednoduchá a mazlíčkům se uleví

Nechcete už bojovat s blechami, které si vaši mazlíčci velmi často přitahují domů ve svém kožichu? Tento parazit je velkým nepřítelem, protože je velmi těžké se ho zbavit. Majitele psů nebo koček dovedou pořádně potrápit, ale pokud budete vědět, jak se jich zbavit, rozhodně tím ulevíte nejen zvířeti, ale hlavně sobě. Blechy totiž mohou snadno napadnout i člověka.

Děti se se zvířaty často mazlí, myslete na jejich zdraví

Malé děti milují mazlení se zvířaty, proto je nasnadě zajistit, aby se paraziti nedostali do zvířecích kožichů. Jak tomu ale zabránit? Chemické přípravky totiž mnohdy nefungují, a i když jste znalí prevence, nemusí to fungovat, jak by mělo. Některé produkty koupíte ve zverimexech a jiných obchodech, ale můžete si pomoci také jinými způsoby, které jsou účinnější a nestojí tolik peněz.

Vyzkoušejte osvědčené metody, které se vám zaručeně zalíbí. Pokud vašeho miláčka napadnou blechy nebo jiní paraziti, buďte připravení. Vyrobit si můžete například speciální prášek, kterým jen posypete srst mazlíčka. Budete na něj potřebovat sklenici potravinářské křemeliny, půl hrnku neemového prášku, půl sklenice řebříčkového prášku a 20 kapek eukalyptového oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Nežádoucí skvrny na papíře od tuku, inkoustu či kávy vyřeší rychlý zásah
Zdroj obrázku: Freepik

Dejte svým mazlíčkům koupel nebo vyrobte sprej

Smíchejte všechny suroviny v mise a malé množství prášku vetřete kočce nebo psovi na záda, na místa, která si nemůže olízat. Pomocí štětce rozetřete, aby se prášek dostal až na kůži, protože jedině tam bude účinkovat. Neemový prášek vyplaší blechy, zabije jejich larvy a křemelina zase vysuší skořápku škůdce. Jestli blechy najdete v kožichu, používejte prášek každý druhý den, dokud nebudou pryč.

Můžete si pořídit také sprej proti blechám, který je velmi jednoduchý – je to totiž jablečný ocet. Ten ale nezapomeňte naředit s vodou a následně postříkat srst. Musíte tak činit denně, abyste blechy odpudili nebo se jich zbavili. Můžete psa nebo kočku také vykoupat v jemném šamponu, tato metoda se ale zvířatům nebude líbit.

Zdroj: https://www.dvm360.com/view/coaching-pet-owners-through-unrelenting-flea-infestations
Přidat na Seznam.cz