Udržet bílé tenisky stále krásné vyžaduje úsilí. S našimi triky budou zářit jako nové

Udržet bílé tenisky stále krásné vyžaduje úsilí. S našimi triky budou zářit jako nové

Jestli máte bílé tenisky, ale byli jste nešikovní a ušpinili jste si je, není snadnějšího řešení než si přečíst následující článek, ve kterém najdete tipy a triky, jak z nich umýt nežádoucí skvrny a další nečistoty. Po použití našich receptů budete mít tenisky sněhově bílé.

Tenisky můžete vyprat ručně nebo v pračce

Na každých teniskách bude mít napsáno, jestli mohou do pračky, nebo je lepší je vyprat ručně. V obou případech je tenisky vhodné nejdříve na hodinu nebo dvě namočit do vody se saponátem. Jestli na sobě mají skvrny, naneste na ně pastu, kterou vyrobíte smícháním jedlé sody a vody. Takto nechte působit asi 2 hodiny.

Mohlo by vás zajímat:  Chlupy domácích mazlíčků zmizí z oblečení díky jednoduchému triku při praní

V pračce můžete tenisky vyprat na 40 stupňů, ale dávejte si pozor, abyste k nim nepřidali barevné oblečení, které by je mohlo obarvit. 40 stupňů je také maximální teplota, při vyšší už by se mohla rozpadnout guma. Pokud tenisky perete v ruce, je nutné je důkladně opláchnout. Botu dejte přímo pod proud vody, aby se dostala také dovnitř, a nechte asi 2–3 minuty.

Zdroj obrázku: Freepik

Využijte přírodní metody bělení

Na místech, kde se tvoří pruhy nebo skvrny častěji, můžete použít následující suroviny. Bramborová mouka je skvělá na místa, kde se může tvořit vlhkost. Až boty uschnou, mouku snadno vyklepete. Můžete použít také barevné časopisy, ale dejte pozor, aby to nebyly denní noviny, protože tiskařská čerň by mohla boty obarvit.

Mohlo by vás zajímat:  O krásný ubrus bez jediného flíčku se postarají léty osvědčené metody

Jako přírodní bělidlo můžete použít slunce – UV paprsky totiž dokážou boty vybělit, takže je na slunci můžete nechat proschnout. Černé fleky na podrážce můžete odstranit pomocí kouzelné houby na odstraňování skvrn a vyčistit také nečistoty po obvodu celé boty. Bílé tenisky sice mohou být krásným módním doplňkem, je nutné ale dbát na to, aby vydržely bílé co nejdelší dobu. Je dobré používat různé vosky nebo impregnace, aby se bota nepoškodila vlivem vlhkosti nebo silného deště.

Zdroj: https://speedqueen.com/how-to-make-your-shoes-white-again/
Přidat na Seznam.cz