Potravinoví moli jsou pohromou každé kuchyně. Zatočte s nimi pomocí osvědčených metod

Potravinoví moli jsou pohromou každé kuchyně. Zatočte s nimi pomocí osvědčených metod

Jestli máte doma potravinové moly, máte velký problém. Pro vás to znamená, že budete muset vyhodit všechny potraviny, které doma máte uschované ve spíži nebo jiných skříňkách. Nezáleží na tom, v jaké potravině jste moly našli, protože jejich larvy už mohou být všude. Vyhozením potravin to ale teprve začíná. Jak s potravinovými moly zatočit?

Všechny skříňky budete muset poctivě vyčistit

Všechny potraviny, které skladujete v různých nádobách, budete bohužel muset vyhodit. Není to sice příjemné, protože stály mnoho peněz, ale jinak se molů nezbavíte. Poté vyčistěte nejen samotné nádoby, ale také skříňky. Na povrchy použijte směs mýdlové vody a poté smíchejte vodu s octem. Ten dezinfikuje a navíc jeho vůni moli nemají rádi. Do octové vody můžete ještě přidat hřebíčkový olej nebo do ní vymačkat trochu citronové šťávy.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění digestoře usnadní olej nebo ocet

Jestli nemáte možnost vytáhnout skříňky a potřebuje vyčistit také různá zákoutí a štěrbiny, pomůže vám v tom horký vzduch. Můžete použít fén na vlasy, namířit ho na dotčená místa a foukat. Octovou vodu si můžete také nalít do rozprašovače a nastříkat na těžko přístupná místa. Použití je velmi snadné. Poté už stačí jen připravit na moly pasti, do kterých se lehce chytí, pokud by se přeci jen vrátili.

Zdroj obrázku: Freepik

Z jakých surovin můžete připravit pasti?

Jako pasti vám poslouží ingredience, které najdete doma. První z nich je jablečný ocet. Doma možná máte také suché víno. Obojí můžete nalít do mělké misky a vložit na místa, na kterých se moli často vyskytují. Vůně octa nebo vína moly naláká do misky, kde se utopí. Pomoci si ale můžete také různými druhy citrusů.

Mohlo by vás zajímat:  Prát na vysoké teploty se letos prodraží. Snížení teploty potěší peněženku i přírodu

Použít můžete pomeranče, citrony, mandarinky nebo limetky. Oloupejte z nich kůru, usušte ji a následně ji můžete vložit například do látkového pytlíku. Můžete ale použít celé ovoce. Do pomeranče zapíchněte hřebíček a pověste ho na teplé místo, aby uschnul. Poté ho můžete vložit do skříňky. Vůně citrusů moly odpudí. Jejich účinnost podpoříte také bobkovými listy nebo nadrcenými kaštany.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-moths
Přidat na Seznam.cz