Odolné skvrny jsou noční můrou každé hospodyňky. Nezoufejte, vždy existuje jednoduché řešení

Odolné skvrny jsou noční můrou každé hospodyňky. Nezoufejte, vždy existuje jednoduché řešení

Pozvali jste si na večírek přátele domů, ale bohužel se akce nevydařila tak, jak jste chtěli. Jestli jste druhý den ráno zjistili, že máte na koberci skvrny od červeného vína, krve nebo jiných tekutin, které jdou těžko odstranit, budete muset jednat rychle, aby se skvrny nevstřebaly do vláken. Poté už bude těžké je odstranit běžnými prostředky.

Červené víno se bude vyjímat na bílém ubrusu

Způsobů, jak odstranit skvrny od červeného vína, je hned několik. Z bílého ubrusu je můžete zkusit setřít vatovým tamponem, který namočte do denaturovaného lihu nebo 10% peroxidu vodíku. Poté ihned opláchněte vodou a skvrna by měla zmizet. Z barevného ubrusu ji dostanete jinak.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň v domácnosti je nehezká, ale hlavně ohrožuje naše zdraví. Ihned proti ní zakročte

Takový ubrus posypte obyčejnou solí a následně vyperte. Místo praní ale můžete vyzkoušet vatovou tyčinku, kterou namočte v suchém bílém víně, následně používejte tyčinku navlhčenou pouze vodou. Z koberce se skvrny také těžko odstraňují. Na špinavé místo můžete nalít dvě sklenice perlivé vody a poté dosucha vytřete měkkým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké prostředky použít na odstranění skvrn?

Na odstranění odolných skvrn můžete využít také jiné prostředky. Mezi ty nejoblíbenější patří jedlá soda a ocet. V reakci společně dokážou opravdu zázraky a navíc se tímto způsobem zbavíte také zašlapaných skvrn, které vás na koberci tak dlouho rozčilují. Stačí jen hustě nasypat jedlou sodu na špinavá místa a nechat působit.

Mohlo by vás zajímat:  Plastové krabičky na potraviny jsou oblíbené, zbavit je nečistot a zápachu ale není snadné

Následně na sodu nastříkejte roztok vody a octa – dávejte pozor, směs bude pěnit. Nechte takto 2–3 hodiny působit, dokud jedlá soda neuschne. Následně použijte kartáč a celý koberec vyčistěte. Jako poslední krok musíte jedlou sodu vysát a máte hotovo! Koberec by měl být čistý. V případě potřeby můžete proces opakovat nebo pro příště nechte kombinaci jedlé sody a octa působit o něco déle. Pokud domácí metody nebudou fungovat, můžete si zakoupit prostředky na odstraňování skvrn.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/stain-removal/worst-stains
Přidat na Seznam.cz