Domácí rostliny jsou krásné, některé ale nepatří do blízkosti koček. Mohou je vážně ohrozit

Domácí rostliny jsou krásné, některé ale nepatří do blízkosti koček. Mohou je vážně ohrozit

Kočky milují okusování nebo olizování listů rostlin. Proto byste si měli dávat pozor, jestli doma nemáte takovou, která by mohla vaší kočce ublížit. Některé jsou pro ně jedovaté a je důležité vědět, které to jsou, abyste je odstranili z dosahu kočky. Pokud kočku doma máte a uvažujete naopak o pořízení rostliny, náš seznam se vám bude hodit také.

Kočky milují rostliny, čistí si jimi žaludek

Kočky jsou milovnice rostlin a různých druhů trav. Ty, které žijí venku, snadno poznají, která rostlina jim může ublížit a kterou mohou v klidu požívat. Kočky, které jsou jen doma, ale nemusí takovou schopnost mít a mohou tak snadno sežrat i listy rostlin, které jim způsobí zdravotní komplikace. Objevit se může zvracení, které je sice při čištění žádoucí, ale v případě otravy bude doprovázené průjmem nebo křečemi v břiše.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný odtok vyřeší domácí recepty z octa, soli, jedlé sody nebo citronu

Pokud byla první rostlina a až poté pořizujete kočku, podívejte se na náš seznam a raději přestěhujte květiny do místností, kam kočku vůbec nepouštíte. Takovými rostlinami jsou azalky, dracény, fíkusy nebo pelargonie. Zapomenout byste měli také na hortenzie, břečťan, oleandr nebo filodendron.

Zdroj obrázku: Freepik

Kočky trávu potřebují k trávení

Kočky potřebují trávu k životu. Koupit můžete přímo trávu pro kočky, která je k dostání v obchodech se zvířecími potřebami. Můžete si koupit už vysazenou trávu nebo semínka a trávu zasadit. Pak už stačí pouze zalévat, tráva roste velmi rychle. Pokud máte více koček, možná budete muset koupit i více květináčů.

Mohlo by vás zajímat:  7 výhod klasických LED žárovek E14 (a dalších typů), které možná nevíte

Kočka trávu potřebuje, aby si vyčistila žaludek od chlupů, které se jí dostanou do žaludku při olizování srsti. Uvnitř těla se chlupy změní v bezoáry, které pak kočky vyzvrací. Je to přirozený proces, který není potřeba řešit. Jen holt budete muset po kočce uklízet. Kočky jsou ale chytrá stvoření a většinou poznají, které rostliny jsou jedovaté a ke kterým se mohou přibližovat.

Zdroj: https://www.urbanjunglebloggers.com/living-with-plants-and-cats/
Přidat na Seznam.cz