I v malé ložnici se můžeme cítit pohodlně. Každý centimetr lze šikovně využít

I v malé ložnici se můžeme cítit pohodlně. Každý centimetr lze šikovně využít

Správné uspořádaná ložnice zamezí tomu, že se v malém pokoji budete cítit stísněně. Vždy je nejdůležitější kvalitní postel, díky níž si zajistíte zdravý spánek a také klid, který je po náročném dni potřeba. Jak si ložnici zorganizovat tak, abyste měli všechno potřebné po ruce?

Ložnice nemusí být obřích rozměrů

Do ložnice by se vám měla vejít pohodlně velká postel, šatní skříň, komoda a noční stolky. Nic víc byste v ložnici potřebovat neměli. Záleží hlavně na uspořádání, proto než se pustíte do větší organizace, ložnici dvakrát přeměřte, aby vám nábytek seděl, jak máte naplánováno. Koupit si můžete také vestavěnou skříň, jež ušetří spoustu místa, které můžete využít jinak.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda je nenahraditelná v domácnosti, pomůže i na zahradě, a dokonce s pletí

Do ložnice si místo klasických dveří můžete pořídit posuvné, které budou zajíždět do zdi nebo podél ní a které ušetří další prostor v malé místnosti. Zajímavým řešením jsou rohové skříně, které skvěle zapadnou do nevyužitých prostor. U šatní skříně byste měli vědět, jestli chcete hodně polic, nebo spíše místo na věšáky. Mnoho lidí si neví s malým prostorem rady a nechávají si dělat nábytek na míru, aby přesně splnil jejich představy.

Zdroj obrázku: Freepik

Do ložnice můžete ukrýt sportovní vybavení i sezonní oblečení

I do malé ložnice můžete vnořit šatnu, pokud vám bude šatní skříň malá. Šatnu si můžete udělat jen ve výklenku, který zakryjete vhodným závěsem. Stojí za to prostor opticky zvětšit, a to nejen vhodným nábytkem, ale také barvami nebo dekoracemi. Dekorací by nemělo být mnoho, protože mohou místnost naopak zmenšit. V ložnici bychom měli hlavně odpočívat a užívat si klid a ticho. Proto sem nepatří televize ani jiná elektronika, která by mohla rušit. Totéž platí také o barvách. Do ložnice volte teplé a jasné barvy, jako je bílá nebo béžová. Pokud se rozhodnete pro bílou, můžete si vybrat doplňky v jakémkoli jiném odstínu. Na zeď nedávejte žádné velké tapety, které by jednotu prostoru narušovaly.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/small-bedroom-ideas
Přidat na Seznam.cz