Sink 5004133 1920

Ucpaný odtok ve dřezu vyřešíte i bez instalatéra. Stačí ho jednoduše vyčistit

Z kuchyně se line nepříjemný zápach a voda z kuchyňského dřezu neodtéká? Ucpaný dřez je nepříjemná situace, ale není nutné hned zvedat telefon a volat instalatéra. Při neodtékajícím dřezu se nemusí hned vyměňovat celý sifon a přívodní trubka, postačí odtok vyčistit. Dokonce není potřeba ani agresivních a drahých chemických výrobků z drogerie, postačí použít prostředky, které má každý doma, a navíc jsou účinné i laciné.

Vroucí voda a jedlá soda

Nevábně vonící ucpaný odtok snadno vyčistíte pomocí vody ohřáté v rychlovarné konvici a jedlé sody. Připravte si půl hrnku jedlé sody, kterou nasypejte do odtoku a nechte působit klidně přes noc, ráno zalijte vařící vodou z konvice. Jedlá soda je efektivním čisticím prostředkem s odmašťovacími vlastnostmi, lze ji proto používat i preventivně, aby nedošlo k usazování tuků a nečistot a ucpání sifonu nebo samotného odtoku. Pro tyto účely stačí nasypat jedlou sodu do odtoku a prolít horkou vodou asi po 30 minutách jednou týdně.

Mohlo by vás zajímat:  Kupované prostředky do myčky jsou plné chemie. Známá influencerka radí přírodní alternativu
Zdroj obrázku: Pixabay

Ocet je neocenitelným pomocníkem

Dalším užitečným pomocníkem pro čistou kuchyni, odtok nevyjímaje, je klasický ocet, který stojí doslova pakatel. Lze jej pro zvýšení efektivity použít v kombinaci s jedlou sodou, kdy se octem zalije jedlá soda a pak teprve přichází na řadu horká voda. Jen je nutná opatrnost, může dojít k chemické reakci a vystříknutí obsahu do výšky a při práci jsou zapotřebí rukavice. Velmi vhodné je nasypat jedlou sodu do odpadu večer, ráno zalít octem a na závěr pročistit vařící vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Zažraná špína a zaschlé skvrny už vám kazit náladu nebudou. Osvědčení pomocníci vždycky pomohou

Kypřicí prášek, sůl nebo zvon

Pro vyčištění odpadu je možné použít také obdobu jedlé sody, tedy kypřicí prášek, který eliminuje zápach z trubek. Postup je stejný, proto je nutné ještě zalít octem a poté horkou vodou. Není jedlá soda po ruce? Na čištění je možné použít i obyčejnou kuchyňskou sůl ve větším množství. Kromě těchto prostředků lze vyčistit odpad také mechanicky pomocí gumového zvonu, který se přikládá na výlevku a poté pořádně pumpuje, aby se nečistoty dostaly z útrob sifonu na povrch.

Zdroj: https://www.homeserve.com/en-us/blog/how-to/unclog-kitchen-sink/
Přidat na Seznam.cz