Drahé čističe koberců jsou zbytečné plýtvání penězi. Mnohem lépe poslouží domácí metody

Drahé čističe koberců jsou zbytečné plýtvání penězi. Mnohem lépe poslouží domácí metody

Jaro se blíží a s ním i jarní úklid. Je načase pustit se nejen do mytí oken, ale také čištění koberců. Umíte je osvěžit přírodními produkty, které vám ušetří peníze a zabrání zbytečnému využívání toxických chemických prostředků? Poradíme vám, jak koberec snadno a rychle zbavit špíny, prachu i roztočů.

Pokud máte raději osvědčené rady našich maminek a babiček, je možné vyzkoušet sílu jedlé sody, kyseliny citronové, prášku do pečiva nebo přípravku na mytí nádobí.

Přípravek na nádobí

Ten poslouží snadno jako první pomoc téměř na jakékoliv skvrny. Podařila se vám rozlít na koberec polévka, káva nebo víno? Sáhněte po přípravku na nádobí, jako první pomoc funguje skvěle. Stačí jej nanést na houbičku a jemně jej vetřít do vláken koberce. Nechte chvíli působit a opláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Jak si zařídit ekologický domov a začít žít odpovědně k přírodě

Prášek do pečiva

Jedná se o velmi účinného pomocníka na špínu v koberci. Nasypte jej na koberec, nechte působit několik hodin nebo ideálně i přes noc a pak důkladně vysajte.

Zdroj obrázku: Freepik

Kyselina citronová

Tato silná látka si snadno poradí i se skvrnami od pastelek, propisky nebo fixy. Smíchejte kyselinu citronovou s vodou a tuto směs opatrně pomocí houbičky vetřete do koberce a nechte působit. Následně místo opět opláchněte dostatečným množstvím čisté vody a nechte uschnout.

Jedlá soda

Tento univerzální pomocník si dokáže poradit s kdejakým problémem. Jedlá soda čistí, dezinfikuje a také umí pohlcovat nepříjemné pachy. Hodí se i na mastné skvrny. Stačí nasypat sodu na skvrnu nebo ji aplikujte na celý koberec, nechte působit přes noc a poté vysajte.

Mohlo by vás zajímat:  Oživte krásu svého svátečního nádobí i příborů. Jednoduše a šetrně ke každému materiálu

Ocet

Skvěle funguje na skvrny od červeného vína nebo ovocné šťávy. Rozmíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 3 a tento roztok nastříkejte přímo na skvrnu. Poté na skvrnu položte vlhký hadřík a použijte horkou žehličku. Ta pomůže odstranit skvrnu a vyčistit koberec skutečně do hloubky. Na hluboké a zaschlé skvrny zafunguje pasta, kterou připravíte ze lžíce octa a lžíce kukuřičného škrobu.

Zdroj: https://www.kingofmaids.com/blog/how-to-clean-your-carpet/
Přidat na Seznam.cz