Periplaneta Cockroach Known As Red Cockroach American Cockroach Walking Along Wall House Fear Cockroach

Švábi jsou velmi odolní. Jejich výskytu v domácnosti předejde pravidelný úklid

Švábi jsou mezi lidmi velmi neoblíbený hmyz známý pro svou neodbytnost a výdrž. Vyznačují se tmavým zbarvením a zploštělým, podlouhlým tvarem těla. Navíc jsou perfektně adaptováni na život s lidmi a právě to je důvod, proč je můžete najít i u sebe doma.

Proč se švábů tak těžko zbavuje

Tento hmyz má vnější kostru tvořenou z tvrdých plátů. Ty jsou navíc velmi husté a tvoří tak neproniknutelnou, velmi tvrdou skořápku. Zároveň je ale pojí elastická membrána, která jim umožní se protáhnout i nejmenšími prostory. Švábi jsou odolní, i co se vnějších podmínek týče. Nejsou náchylní na výkyvy teplot. Zvládají několik dní žít i bez jídla, vody či své vlastní hlavy. Také jsou schopní zadržet na několik desítek minut dech.

Mohlo by vás zajímat:  "V nákupu jsem měla nezvaného hosta. Kvůli pavoukovi radši kupuji jen mražené potraviny," svěřuje se Anna

Co je obrovskou výhodou švába, to je extrémně rychlé množení. Právě to je důvod, proč pokud jste si infestace všimli, byste měli okamžitě jednat. Samci navíc produkují enzymy, které je chrání proti toxickým látkám. Tudíž ani množství chemických látek proti tomuto škůdci nepomůže.

Zdroj obrázku: Freepik

Kde se vyskytují a jak se to pozná

Šváb zejména hledá místo, kde má snadno dostupnou potravu a tomu tak často bývá v místech se špatnou hygienou. Zbytky jídla jsou pro tyto tvory hotová hostina. Rádi si ale pochutnají i například na mastnotě. Vyhovují jim hlavně tmavá, vlhká místa, což u vás doma může být například koupelna.

Mohlo by vás zajímat:  Se správnou péčí budou koberce stále krásné. Na přípravky plné chemie ale zapomeňte

A jak poznáte, že se vám doma zabydleli zrovna švábi? Samotného švába nejspíš neuvidíte. Jsou světloplaší, takže jsou aktivní zejména v noci. Čeho si ale všimnout můžete, je jejich trus a po nějaké době i skořápky, které při růstu svlékají. Pokud infestace dosahuje opravdu velkých rozměrů, začne mít prostředí, které je zamořeno, i specifický zápach.

Nemusíte se ale bát. Šváb sám o sobě nebezpečný není. Nemá kusadla ani jed. Jediné riziko je to, že k vám domů zatáhne bakterie a nečistoty ze svého předchozího obydlí. Bránit se proti nim tak nejlépe můžete pravidelným úklidem.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-roaches-in-your-home/
Přidat na Seznam.cz