Drain 2454608 1920 (2)

Ucpané umyvadlo je pohromou každé domácnosti, ale s šikovnými triky lze ušetřit peníze za instalatéra

Voda by měla neustále proudit do potrubí, neměla by se shromažďovat v umyvadlové komoře ani odtékat zpět, protože to způsobí nepříjemný zápach. Jak ale udržet umyvadlo čisté, aby voda mohla odtékat? 

Někdy stačí pár triků, než zavoláte instalatéra

Ucpané umyvadlo je noční můra snad pro každého. Začíná to nenápadně, nejdříve uslyšíte jen malé bublání, ale po nějaké době začte voda pomaleji odtékat a z potrubí bude vycházet nelibý zápach. V tu chvíli většina z nás už volá instalatéra. Ten bývá ale hodně drahý a vy si navíc můžete poradit i bez něj. Bude to profesionální a stejně rychlé jako od odborníka.

Mohlo by vás zajímat:  Lahodný citron osvěží celou domácnost. Poradí si s vodním kamenem nebo odolnými nečistotami
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nejdůležitější je prevence. Abyste této situaci předešli, musíte dřezu věnovat správnou péči. Některé potraviny do dřezu vůbec nepatří, například zbytky jídla, kávové sedliny nebo bylin. Stejně tak sem nepatří horký tuk, protože po ztuhnutí zůstane v potrubí a v hromadí se v něm a ucpává odpad. Nejlepším řešením je pořídit si malé sítko, pořizovací náklady jsou minimální a zachytí se v něm všechny zbytky jídla. 

Další možností je pořídit drtič odpadu, který si poradím se vším, co do odpadu spadne. Ne každý má tu možnosti drtičku odpadu mít, proto většinou lidé sahají k různým chemickým přípravkům. 

Mohlo by vás zajímat:  Ceny energií rostou a elektřina není výjimkou. Zkuste pět triků, jak ušetřit na svícení

Chemické přípravky seženete v obchodech pro domácnost

S těmi prostředky dáte ucpanému odpadu sbohem nejrychleji. Jejich ceny se různí podle toho, o jaký typ prostředku se jedná a na co přesně bude použitý. Hlavní složkou bývá hydroxid sodný, který je ale pro naše zdraví nebezpečný. Chemikálie se používají hlavně jako prevence před ucpáním odpadu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Použít ale můžete místo chemických čističů také domácí prostředky. Ty jsou oblíbené hlavně u lidí, kteří mají rádi přírodu a svůj domov udržují bez chemických přípravků. Nejběžnější metodou je směs jedlé sody a octa. Stačí nalít půl sklenice sody do ucpaného dřezu nebo umyvadla, poté nalít půl sklenice octa a chvilku vyčkat. Objeví se pěna, kterou nechte působit asi 30 minut a poté do odtoku nalijte vroucí vodu.

Přidat na Seznam.cz