Restoration Wooden Door Close Up Repairing Scratches Wood Surface

Zbavte nábytek všech škrábanců, pomoc je snadná a najdete ji přímo doma

Škrábance na nábytku pozná postupem času každý z nás – stanou se nevědomky, ale často také neopatrnou manipulací s nábytkem. Abyste je co nejvíce zneviditelnili, je namístě je chytře zamaskovat. Škrábance sice z nábytku nezmizí, ale nikdo si jich ani nevšimne.

Pomoci mohou prostředky, které najdete doma v kuchyni

Pokud správně použijete například čaj, citronovou šťávu nebo vazelínu, můžete si být jistí, že nábytek znovu získá svůj lesk. Škrábanců se můžete zbavit pomocí vlašských ořechů. Tento trik ale bude fungovat nejlépe, pokud se bude jednat o lehký nábytek – ořechy nepoužívejte na lakované povrchy nebo mahagonový nábytek. Stačí ořechy jen otírat o škrábance a zmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Se správným postupem zvládne vymalovat byt každý

Další skvělou možností je použít černý čaj. Namočte do něj vatový tampon a škrábanec s ním přetřete. Pokud je rýha hlubší, postup klidně opakujte. Za několik minut byste měli vidět, že škrábanec sjednotil barvu s nábytkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Vazelína se většinou používá jen v kosmetice, ale pomůže také na nábytek

Stačí nanést menší množství vazelíny na škrábanec, opatrně ji do něj vetřít a nechat působit. Následující den je nutné nábytek vyleštit, ale opatrně, aby škrábanec znovu nebyl vidět. Škrábance můžete odstranit také pomocí kávové sedliny. Do škrábance stačí vetřít sedlinu, nejlépe se to dělá vatovou tyčinkou. Počkejte několik hodin a škrábanec byste poté neměli ani najít.

Mohlo by vás zajímat:  Usazené nečistoty ve dřezu často způsobují zápach. Zbavit se ho jde domácími metodami

Citrusy a jejich šťáva jsou také skvělým prostředkem. Můžete ji spojit s rostlinným olejem a do směsi namočit měkký hadřík a rozleštit škrábanec. Postup opakujte několikrát, aby byl výsledek vidět. Použít můžete také jedlou sodu, kterou najde v kuchyni každá žena. Musíte ji ale používat delší čas, protože jednorázové odstranění nepřinese kýžený efekt. Na světlý nábytek můžete zkusit směs sody a alkoholu.

Zdroj: https://www.grainandframe.com/care-guides/6-ways-to-remove-scuff-marks-and-scratches-from-your-wooden-table/
Přidat na Seznam.cz