Mosquito 49141 1920

Na komára nejen v ložnici vyzrajete známými aromatickými rostlinami

Asi to znáte. Snažíte se konečně po náročném dni usnout a najednou slyšíte to otravné komáří bzučení. Ulovení komára není často ani trochu jednoduché. Komár vám sice bzučí vedle vaší hlavy, ale jakmile zapnete světlo, abyste ho zahnali, jako by se po něm slehla zem. A nejenže ho nevidíte, ale už dokonce ani neslyšíte. Naštěstí je tu řešení, a tím je obyčejná baterka. S tímto jednoduchým trikem můžete rychle dopátrat otravné stvoření a vrátit do postele.

Prevence nade vše

Dříve však než budete po nocích v ložnici pobíhat s baterkou a chytat otravný hmyz, předcházejte tomu. Stačí do jednoho okna umístit síťku a můžete vesele větrat při horkých dnech i během noci, aniž by vás komár či kdokoli jiný z hmyzí říše otravoval. Dalším skvělým řešením jsou určité rostliny, které komáři nesnáší. Jejich vůně jim bude natolik nepříjemná, že se vašemu oknu raději vyhnou obloukem. Mezi takové rostliny patří například:

  • Levandule
  • Rozmarýn
  • Máta peprná
Mohlo by vás zajímat:  Matrace Tropico - Recenze a zkušenosti
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nezvaná návštěva

Pokud se však už stane, že komára v ložnici hold máte. Je dobré mít po ruce baterku, a to ideálně funkční. Pokud vás zklame a vy zjistíte, že jste ji zapomněli nabít, může vše ještě zachránit váš mobilní telefon. Baterka však bude lepší. Postupujte následovně. V první řadě vypněte všechny zdroje světla, je nutná absolutní tma v místnosti. Následně rozsviťte baterku a držte ji těsně u sebe. Teď vám prozradíme jedno tajemství. Komára nepřitahuje světlo, ale váš dech a vůně. Dýchejte proto zhluboka, abyste jej přilákali rychleji.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní matrace nemusí stát balík!

Stín je zrádce

Až komár poletí paprskem baterky, uvidíte jeho velký stín na zdi. Tím se prozradí a vy ho budete moct krásně pozorovat, a to až do chvíle, kdy se bude blížit k vám. Pokud začne přistávat, připravte se na zásah. V momentě, kdy vám zmizí z dohledu, je čas zdárně dokončit bojovou akci a jedním máchnutím se s ním rozloučit. Až to provedete, budete se moct opět v klidu vrátit do postele a ponořit do nerušeného spánku. Baterku však mějte vždy po ruce, protože co kdyby zas k vám zabloudil nějaký nevítaný host.

Přidat na Seznam.cz