Účinky kyseliny citronové se dostaví ihned. Použít ji můžete i tam, kde by vás to nenapadlo

Účinky kyseliny citronové se dostaví ihned. Použít ji můžete i tam, kde by vás to nenapadlo

Jak můžete doma využít kyselinu citronovou? Je to prostředek, který se hodí nejen v kuchyni při pečení. Uplatní se také při úklidu celé domácnosti a možná budete překvapeni, k čemu všemu ji můžete použít. Její účinky pocítíte především na kuchyňských spotřebičích, protože se s ní skvěle odvápňuje konvice nebo kávovar.

Kyselinu koupíte v každém obchodě

Kyselina je velmi levný prostředek, který zakoupíte v každém obchodě. Můžete si ji koupit ve formě malých sáčků nebo si pořídit několikakilogramový kbelík a mít tak kyselinu vždy po ruce. Je také velmi účinná, a proto snadno nahradí drahé prostředky, které používáte na úklid nejen koupelny, ale také kuchyně. Zbaví vás například špinavého nádobí, ale také odstraní nepříjemný zápach z myčky.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění digestoře usnadní olej nebo ocet

Pokud chcete kyselinu použít do myčky, přidejte dvě lžíce kyseliny citronové do myčky nádobí a zapněte ji. Účinek bude okamžitý. S její pomocí můžete také snadno vyprat oblečení. Kyselina dokáže vybělit zašedlé ponožky, ale také ubrusy nebo záclony. Stačí do prášku na praní přidat dvě lžíce kyseliny. Odstraní také zbytky kávy nebo silného čaje, které se z hrnků jen těžko dostávají.

Zdroj obrázku: Freepik

Chcete mít čistou kuchyň nebo koupelnu?

V kuchyni si poradí s vodním kamenem, stejně tak v koupelně. Použít ji můžete i do ucpaného odpadu, společně s jedlou sodou a octem dokáže zázraky, odpady se uvolní a navíc zmizí nepříjemný zápach. Vodní kámen bude pryč, pokud kyselinu smícháte s vodou a nanesete na hadřík. Baterie umyjte a budou zářit čistotou. V kuchyni si poradí se špinavým prkénkem.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet a jedlá soda vyperou oblečení přírodní cestou

Ovoce udrží kyselina citronová déle čerstvé, díky ní vám také neuvadne salát, který přidáte do zeleninového salátu. Pokud s ní vyčistíte ledničku, zbavíte se nepříjemného zápachu. Při smíchání s octem nebo vodou získáte prostředek, který můžete použít také na vytírání podlahy.

Zdroj: https://mommysmemorandum.com/uses-citric-acid/
Přidat na Seznam.cz