Vánoční dekorace nemusí stát majlant. Ty nejhezčí si snadno vyrobíte z jednoduchých materiálů

Vánoční dekorace nemusí stát majlant. Ty nejhezčí si snadno vyrobíte z jednoduchých materiálů

Abyste si doma vytvořili vánoční atmosféru, nemusíte kupovat žádné drahé ozdoby, věnce nebo adventní svícny. Bohatě postačí materiály, které najdete v přírodě, poslouží například obyčejné šišky, větve nebo jehličí. Dekorace pak můžete doplnit několika plátky sušených citrusů nebo si vymyslet vlastní způsoby, jak domov ozdobit.

Jak si vyrobit domácí ozdoby nejen na stromek?

Hotových dekorací najdete v obchodech velmi mnoho. Určitě byste někde našli ozdoby a dekorace, které se vám hodí do vašeho bytu. Není ale nic lepšího než si dekoraci vytvořit sám a udělat tak radost nejen sobě. Dekoraci pak můžete také věnovat. Můžete si vyrobit věnce na dveře, na stůl nebo si ozdobit stromeček.

Mohlo by vás zajímat:  Technologie mění způsob bydlení: chytré spotřebiče, lepší zabezpečení i více zábavy

Na ozdoby si můžete například vysušit několik plátků citrusů – vhodné jsou pomeranče i citrony, možná využijete také limetky nebo grapefruit. Můžete jimi ozdobit nejen stromek, ale položit je můžete na bílé ubrousky při slavnostní večeři. Vhodné budou také zavařovací sklenice, kterými nahradíte lucerničky. Stačí je jen pěkně ozdobit a dovnitř vložit čajovou svíčku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli nemáte v oblibě zdobení stromečku, udělejte si jen jednoduchý

Z borových šišek si můžete udělat ozdoby na stromeček, které jen pověsíte na provázek. Fungovat budou také smrkové šišky. Nechte je vyschnout a pověste. Oblíbené jsou dřevěné stromky například na stůl, které se dají natřít nebo jen ozdobit několika světýlky. Věnce si můžete udělat například z vlašských nebo lískových ořechů, vhodné jsou také smrkové větvičky a jiné přírodní materiály.

Mohlo by vás zajímat:  Před zimou je důležité věnovat pozornost oknům, dveřím i topnému systému

Pokud nechcete stromeček mít vůbec doma, můžete si místo něj pořídit například vánoční rostlinu. Mnoho lidí si ani nezdobí okna nebo nepeče cukroví. Některým z nich stačí mít okolo sebe blízké lidi, se kterými si sednou k jednomu stolu. I tak si mohou vytvořit kouzlo Vánoc, které budou sdílet s ostatními.

Zdroj: https://www.elledecor.com/design-decorate/g22/holiday-decor-small-space/
Přidat na Seznam.cz