Skvrny na čalouněném nábytku vzniknou během chvíle, stejně tak rychle se ale dají vyčistit

Skvrny na čalouněném nábytku vzniknou během chvíle, stejně tak rychle se ale dají vyčistit

Téměř každý se v domácnosti potýká s problémem, jako jsou skvrny na čalouněném nábytku. Je nutné rychle vymyslet způsob, jak se jich zbavit, protože jakmile zaschnou, bude to obtížnější. Existuje několik domácích metod, které vám ušetří čas i práci a díky nimž bude nábytek znovu krásný.

Prostředky najdete doma, v případě neúspěchu můžete skočit do drogerie

Použít můžete například kyselinu citronovou, mléko nebo alkohol. To jsou přísady, které mnozí z nás mají pořád doma, takže ušetříte cestu do města pro čisticí prostředky. S jejich pomocí odstraníte skvrny od čaje, kávy nebo tuku, pomohou také s čištěním skvrn od vína nebo inkoustu.

Mohlo by vás zajímat:  Potraviny nestačí do lednice jen naházet. Aby vydržely dlouho čerstvé, je třeba dodržovat určitá pravidla

Kyselina citronová je spolu s jedlou sodou tím nejlepším pomocníkem, kterého doma můžete najít na čištění a úklid domácnosti. Poradí si nejen se skvrnami, ale také odstraní rez a jídlo ochrání před hnilobou. Záleží na tom, jaký typ skvrny na čalounění máte, ale ve většině případů si kyselina poradí. Například káva je sice velmi chutná, ale pokud se vám povede ji vylít na koberec nebo pohovku, bude těžké se fleku zbavit. Kyselinu citronovou smíchejte s vodou, namočte do ní hadřík a otřete skvrnu.

Mohlo by vás zajímat:  Proti mravencům funguje citron, pepř i důkladný úklid
Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se nevzhledných skvrn od čaje

Stejně jednoduše se zbavíte také čajových skvrn. Tady pomůže prací prášek, který smíchejte s vodou, a namočte do směsi hadřík. Odstraníte také mastné skvrny, a to pomocí kyseliny citronové. Jestli vám ukápla majonéza, namočte do kyseliny smíchané s vodou hadřík a pomalými pohyby rozetřete na skvrnu.

Skvrny od vína jsou zvlášť zapeklité. Na bílé víno bude opět fungovat kyselina citronová, která vás fleků zbaví bez toho, aby poškodila tkaniny. Některé hospodyňky používají čisticí prostředky na koberce, které by měly také fungovat. Inkoustové skvrny odstraníte stejně jednoduše. Tady pomůže obyčejné mléko, do kterého ponořte hadřík, a potřete znečištěné místo. Jestli nepomůže mléko, zkuste znovu kyselinu citronovou.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/living-rooms/how-to-clean-couch-stains/
Přidat na Seznam.cz