Dishes Open Dishwasher Home Style Lifestyle Cleanliness Convenience Background

Účet za elektřinu sníží úsporné používání myčky a pračky

Mohlo by se zdát, že používání pračky nebo myčky nádobí od nás nevyžaduje mnoho. Praní a mytí nádobí je jednoduchý úkol, ale ne vždy ho provádíme právě ekonomicky. Hodně závisí na tom, jaký máme tarif za elektřinu a v jakém čase používáme elektrická zařízení. Jsou určité časy přes den, kdy byste se měli těmto činnostem vyhnout.

Spotřeba elektřiny

Konečnou energetickou spotřebu ovlivňuje mnoho faktorů. Vše závisí na tom, jaká je energetická třída zařízení, jak často fungují a v jakém režimu. Existuje rozdělení do několika energetických skupin. Rozdělení se týká domácností, zemědělských usedlostí a společností různých velikostí. Každá skupina má své vlastní energetické sazby a tarify. V případě domácnosti existují většinou tři základní tarify.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní izolace oken udrží teplo uvnitř bytu a sníží náklady na vytápění

Levnější sazby elektřiny znějí lákavě. Je však třeba mít na paměti, že pokrývají pouze konkrétní hodiny během dne. Bude to fungovat dobře pro lidi, kteří tráví většinu času mimo domov. Pokud chceme ušetřit, můžeme také změnit náš denní rozvrh. Většinou bývají nejnižší tarify od 22:00 do 7:00 a od 13:00 do 16:00. Je možné, že tarif klesá i o víkendech a státních svátcích.

Zdroj obrázku: Freepik

Způsoby šetření energií

Změna sazby elektřiny je jen jedním ze způsobů, jak ušetřit na účtech. Můžeme zkombinovat výhodnější tarif s několika triky na šetření. Například spusťte myčku nádobí jen tehdy, když je plná. Než naplníte myčku, zbavte se zbytků jídla. Pokud má myčka nádobí eko režim, měli byste ho také používat co nejčastěji.

Mohlo by vás zajímat:  Podlahové vytápění zajišťuje úspory i rovnoměrně vytopený vzduch

Uvažujte také o tom, kolik věcí v domě jste schopni změnit na energeticky efektivní. Pokud potřebujete ohřívač pro dům, pořiďte si jej s termostatem. Vyměňte také staré žárovky za LED. Jedná se o malé změny, které mohou výrazně snížit vaše účty na roční bázi.

Zdroj: https://www.beaconelectrical.co.uk/blog/category/how-to-save-money-when-using-your-dishwasher/
Přidat na Seznam.cz