white-flat-plates-large-small-are-loaded-into-dishwasher

Tipy pro efektivnější používání myčky nádobí

Myčka nádobí je praktickým pomocníkem, který v kuchyni ušetří spoustu času. Umývat nádobí v ruce asi nikoho moc nebaví. Je proto dobře, že existuje přístroj, který to udělá za nás. Aby myčka dobře fungovala, je třeba dodržovat základní pravidla jejího používání. Která to jsou a znáte je všechna?

Správně poskládané nádobí

Občas si lidé stěžují, že myčka nemyje nádobí dokonale. Často za tím stojí špatně poskládané nádobí, hrnky, talíře či příbory. Aby mohl mycí program dobře pracovat, musí voda volně proudit. Jestliže jí dáte do cesty třeba velký hrnec, je jasné, že nádobí okolo něho nebude dobře umyté. Před vložením do myčky je nutné z nádobí odstranit zbytky jídla. Nemusíte ho ale umývat v ruce, to přece udělá za vás myčka. Jen je nutné dodržet, aby na něm nebyly žádné zbytky potravin.

Mohlo by vás zajímat:  Jak si zařídit ekologický domov a začít žít odpovědně k přírodě

Menší a křehké kousky patří na horní patro. Dáte sem tedy především sklenice a šálky na čaj nebo kávu. Příbory byste měli dát do přihrádky, která je pro ně určená. Větší kastroly a hrnce byste měli dát do spodní části myčky nádobí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaký mycí prostředek používat

Pro mytí nádobí můžete používat tablety nebo kapsle, které kombinují všechny přípravky v jediné tabletě. Je to pohodlné a praktické řešení. Pak je samozřejmě možné si koupit jednotlivé přípravky samostatně – čisticí prostředek, leštidlo a sůl. Gely nabízejí snadné dávkování, jsou vysoce účinné díky obsahu aktivního odmašťovače.

Dobře se rozpouští i při nižších teplotách vody. Cenově zajímavě vycházejí prášky do myčky, obvykle jsou šetrné k životnímu prostředí. Vyžadují ale dodání soli, která upravuje tvrdost vody a chrání myčku před usazováním vodního kamene. Leštidlo pak omezuje vznik skvrn na skle a díky němu bude nádobí rychleji suché.

Mohlo by vás zajímat:  Pro čistou žehličku není nutné kupovat drahé přípravky. Nejlépe funguje to, co máme všichni doma

Při rozhodování, kterému mycímu prostředku dát přednost, bude záležet i na zkušenostech s nimi. Není proto vůbec špatné vyzkoušet různé prostředky a sledovat, jak si s mytím poradí. Pak určitě najdete ten, který vám bude vyhovovat.

Zdroj: https://www.appliancedrgj.com/dishwasher-tips-and-tricks/
Přidat na Seznam.cz