Gugelhupf 4994439 1280

Kypřicí prášek nesmí doma chybět, i když třeba vůbec nepečete

Kypřicí prášek do pečiva se hodí nejen v kuchyni, ale využijete ho také při úklidu celé domácnosti. Můžete ho použít na praní prádla, které se pak stane odolnější, čistší a bude mít svěží vůni.

Pomocí prášku do pečiva vyčistíte zubní kartáčky nebo osvěžíte popelnici

Jeho použití v domácnosti je všestranné. Můžete ho smíchat s vodou a kuchyňskou solí. Vytvoříte tak pastu, kterou naneste například na špinavé krájecí prkénko. Desku vyčistěte a poté opláchněte horkou vodou. Snadno pomocí „prdopeče“ odstraníte zápach z popelnice, stačí ho jen nasypat na dno. Popelnici příjemně osvěží, ať už do ní vhodíte cokoli.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené profiterolky si můžete snadno upéct i u vás doma. Stačí dodržet jednoduchý postup

Snadno s jeho pomocí také oživíte zubní kartáčky. Nasypte do trochu vody malinko prášku do pečiva, zamíchejte, namočte kartáčky a poté je důkladně opláchněte, abyste v ústech neměli nežádoucí pachuť. Pokud máte ucpaný odpad, i tady pomůže prášek. Stačí ho nasypat do dřezu, zalít vroucí vodou a nechat působit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pomocníkem v kuchyni nejen při vaření, ale i při úklidu

Prášek do pečiva můžete využít jako čistič na rychlovarnou konvici. Stačí nasypat do konvice, přidat půl skleničky octa a zalít do poloviny vodou. Zapněte konvici a nechte po uvaření hodinu stát. Vodu vylijte, konvici vypláchněte a ještě jednou nechte projít varem, tentokrát s čistou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Skříň narvaná k prasknutí, a stejně nemáme co na sebe. Tento problém má jednoduché řešení

S jeho pomocí vyčistíte zaschlou mastnotu v plastových lahvích, termoskách nebo troubách. Pokud máte stříbrné příbory, prášek do pečiva je pomůže vyleštit. Vybělíte také zešedlé záclony, pokud prášek přidáte do praní. Pokud jsou zažloutlé, což způsobuje cigaretový kouř, namočte je nejdříve do roztoku pěti balíčků kypřicího prášku a vody.

Vzít ho můžete také do koupelny, kde si poradí se zašedlými spárami. Stačí vytvořit z prášku a vody pastu, kterou na spáry naneste. Nechte působit a poté smyjte. Spáry budou jako nově natřené. Vyčistit pomocí prášku lze také připálený pekáč. Jestliže na něm zůstaly zbytky jídla, napusťte do něj horkou vodu a nasypte dva balíčky prášku. Nechte 30 minut působit, vylijte a nádobí umyjte.

Zdroj: https://realadvicegal.com/10-uses-baking-powder/
Přidat na Seznam.cz