Puppy 1903313 1280

Psí loužičky mohou znamenat i vážný problém. S pejskem hlavně jednejte v klidu

Váš psí miláček vás radostně vítá po náročném dni v práci a vy se těšíte na společný relax. Radost však ustoupí ve chvíli, kdy uvidíte mokrou loužičku po svém psím miláčkovi? Je třeba mít na paměti, že štěně do pěti měsíců věku není schopno vydržet bez uspokojení fyziologických potřeb. Malá štěňata močí po zdřímnutí, jídle a intenzivní zábavě. Jak toto období psího života zvládnout?

Chování

Nejlepší metodou je pečlivě sledovat chování psa, které signalizuje, že musí močit. Štěně nejčastěji přerušuje aktivitu, začíná čenichat a chodit v kruzích. Tímto způsobem hledá vhodné místo, kde vykoná potřebu.

Mohlo by vás zajímat:  "Ručníky mám měkčí, než v luxusním hotelu." Kromě prášku a aviváže se hodí přidat i věci z kuchyně

Systém trestů nebo odměn?

Může se stát, že malý pes zapomene a močí bez „oznámení“. Zvýšený tón hlasu není dobrou vzdělávací metodou, mnohem efektivnější je odměňovat požadované chování. Odměňujte každý signál – například přibližte se ke dveřím a odměňte štěně, když se dostane ven. Pes si takovou odměnu zapamatuje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zpět ke starým zvykům

Bylo vaše štěně již naučeno doma nemočit a v poslední době nechává loužičky? Příčinou může být onemocnění, traumatická událost či pocit ohrožení. Ve chvíli, kdy se cítí štěně v nebezpečí, močí na místě, kde se cítí nejbezpečněji. Proto se svým psem navštivte v první řadě veterináře.

Mohlo by vás zajímat:  Obnovitelné zdroje a dostatečná izolace přinesou významnou úsporu energií

Důvěra

Nezapomínejte, že důvěra, kterou k vám pes cítí, je velice důležitá. Pokud vám pes nebude věřit a bude se vás bát, může doma močit kvůli pocitu strachu. Najdete-li doma loužičku, na psa nekřičte! Výkřiky si již nespojí s něčím, co se stalo před delší dobou. Pocit strachu opět podpoří nedostatek důvěry. A opět se dostáváme k loužičkám!

Kárat psa má význam ve chvíli, kdy dělá něco špatně. Avšak pokud ho nachytáte, jak čůrá uvnitř, nekárejte ho, ale odneste ven, kde ho necháte potřebu dokonat.

Zdroj: https://www.thesprucepets.com/why-is-dog-peeing-in-the-house-1118305
Přidat na Seznam.cz