Bathroom 1336164 1280

U malých koupelen hraje roli každý centimetr, chytré vybavení a uspořádání je klíčové

Skoro každý z nás má v koupelně velmi málo místa, proto by měla být koupelna uspořádaná praktickým způsobem. Jenže dosáhnout kýženého efektu není vždy snadné, zvláště tehdy, pokud bydlíte v panelovém bytě. A jak jistě víte, tady jsou koupelny velmi malé. Vyzkoušejte několik ověřených triků, třeba vám některý z nich pomůže.

Police na zdi

Je hezké mít komody v koupelně. Určitě se jedná o estetický způsob jejího vybavení. Pokud ale máte malou koupelnu, jedná se spíše o nepraktický způsob. Proto se nástěnné police jeví jako nejlepší řešení a šetření prostoru. Nainstalujte police k vaně či sprchovému koutu, jednoduše tak, abyste měli vše po ruce.

Mohlo by vás zajímat:  Drahé čisticí prostředky nahradí domácí produkty, které zbaví domov nečistot a pachů

Zrcadlo a skříňka v jednom

Dalším praktickým nápadem jsou koupelnové skříňky se zrcadlem. Díky tomuto způsobu získáte více nástěnného prostoru a optické zvětšení místa. A také uvolníte místo například nástěnným policím.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ručníky na dveře

Možná se vám tento způsob nejeví velmi esteticky, ale věřte, že se jedná o další efektivní způsob, jak získat v koupelně více místa. Pokud nechcete do dveří vrtat, můžete využít sílu lepidla a háčky na dveře nalepit. Vybírejte kvalitní háčky, aby neopadávaly ze dveří.

Mohlo by vás zajímat:  S vodním kamenem v koupelně se vypořádají domácí prostředky

Prakticky zvolený nábytek

Koupelna by měla být za každou cenu řešená prakticky. To znamená, že i nábytek. Proto zvolte menší nábytek – skříňku pod umyvadlem, nástěnné skříňky či vysoké, úzké skříňky. Každá skříňka by měla mít dostatek polic, ale i šuplíků. Zde platí pravidlo, že v koupelně by mělo být vše ukryté, aby vynikl prostor.

Organizéry

Nezapomínejte na praktické organizéry, například do šuplíků, mohou tu posloužit třeba k rozdělení kosmetiky. Nemusíte používat různé košíky či misky. Jestliže chcete mít v koupelně pořádek, vyplatí se investovat do organizéru.

Zdroj: https://www.bhg.com/bathroom/storage/storage-solutions/hacks-to-make-the-most-of-your-tiny-bathroom/
Přidat na Seznam.cz