Tiles 1846980 1280

Čištění spár mezi dlaždicemi dává zabrat. Tyto metody ale rychle a efektivně fungují

Čištění dlaždicových spár často vyžaduje velké úsilí, zejména pokud jsou bílé nebo krémové. Stačí několikrát umýt podlahu mopem, aby se ve dlaždicových spárách usadila špína. Právě ta se usazuje snadněji díky porézním povrchům a vlhkosti, která je v kombinaci s teplem ideální podmínkou pro vývoj plísní. Špinavé spáry mohou zničit celkový efekt podlah nebo stěn. Pro čisté spáry jsou ideální domácí prostředky. Jaké?

Jedlá soda

Dlaždicové spáry snadno vyčistíte jedlou sodou, kterou stačí smíchat s trochou vody tak, aby se vytvořila konzistence pasty. Aplikujte ji na znečištěné spoje a nechte nejméně hodinu působit. Poté pastu navlhčete a otřete hadříkem nebo kartáčem.

Mohlo by vás zajímat:  Podzim přináší do bytového designu mnoho inspirace a nápadů

Ocet + citrón + jedlá soda

Na zažranou špínu je nejefektivnější tato trojkombinace! Smíchejte litr vody, půl sklenice jedlé sody, třetinu sklenice citronové šťávy a čtvrt sklenice octa. Příměsi smíchejte, ocet přidejte na závěr a pracujte se vzniklou pastou. Efekt je neocenitelný!

Zdroj obrázku: Pixabay

Zubní pasta

Zubní pasta je také skvělá pro čištění spár. Použijte malé množství zubní pasty, kterým pokryjete znečištěné povrchy, nechte 30 minut působit, následně spáry očistěte vlhkým hadříkem nebo zubním kartáčkem s vlažnou vodou a přídavkem přípravku na nádobí.

Mohlo by vás zajímat:  Majitelé malých bytů znají trik, jak mít dostatek místa. Řešením je praktický multifunkční nábytek

Prášek do pečiva

Spáry pokryté mastnotou a rzí snadno vyčistíte práškem do pečiva. Posypejte spáry práškem do pečiva a přestříkejte je vodou. Směs nechte hodinu působit a poté otřete vodou s příměsí octa. Zbavíte se tuku a rzi nejen ze spár, ale také z dlaždic. Tuto metodu používejte častěji, abyste zabránili silným nečistotám, které pronikají do struktury spojů.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a674117/how-to-clean-grout/
Přidat na Seznam.cz