Indukce může sloužit roky, a vypadat přitom stále jako nová. Klíčem je správná péče

Indukce může sloužit roky, a vypadat přitom stále jako nová. Klíčem je správná péče

Indukční varné desky získávají na oblibě a v kuchyních často nahrazují plynové nebo elektrické sporáky. Vyčistit indukci ovšem může být složité, když ji nechcete poškrábat ani jinak poškodit. Na jejím povrchu se nachází jemný povlak, který můžete snadno narušit. Aby vám spotřebič dlouho sloužil, musíte se naučit, jak se k němu chovat. Jedině tak ho udržíte v dokonalé čistotě a bude fungovat stále jako nový.

Pravidelnost a šetrnost jsou klíčem

Dokonale čistá indukční varná deska není nedosažitelným snem. Recept na čistotu je jednoduchý, stačí ji vyčistit po každém použití. I když jsme při vaření opatrní a na skleněnou plochu nic nevyteče, měli bychom ji vyčistit. Pokud to nebudete dělat, časem se vytvoří na povrchu nevzhledné skvrny, kterých se už nikdy nezbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Úklidové firmy znají metody, jak se vypořádat s tvrdohlavými nečistotami

Běžné čištění provádějte vlhkým hadříkem. Jakmile se na povrch dostanou nečistoty z vaření, budete možná muset trochu investovat do speciálních prostředků, které vám s údržbou pomohou. Existují speciální tekutiny, houbičky a škrabky, díky kterým se zbavíte nečistot, ale deska zůstane nepoškozená. Připečené zbytky jídla vždy nejdříve namočte, než se pustíte do čištění.

Zdroj obrázku: Freepik

Ekologické čištění indukce

Pokud nemáte speciální čističe po ruce, můžete se spolehnout na suroviny, které máte neustále v kuchyni. Spojení jedlé sody a octa je ideální pro kuchyni i koupelnu a můžete ho využít i v případě indukce. Obě ingredience v misce důkladně spojte, aby se jedlá soda rozpustila. Na sílu ovšem zapomeňte. Použijte jen měkký hadřík, který sklo nepoškrábe. Po vyčištění povrch dokonale vyleštěte do lesku.

Mohlo by vás zajímat:  Zatočte s plísní nadobro. Nemilosrdně se jí zbavte a zabraňte jejímu návratu

Na menší nečistoty a usazeniny vám bohatě postačí obyčejná měkká houbička a přípravek na mytí nádobí. Použijte měkkou stranu a netlačte na povrch. Použít můžete také měkký hadřík, kterým můžete nečistoty nejen vyčistit, ale také celý povrch vyleštit. Důležité je, abyste jednali rychle, nepoužívali nic, co by mohlo desku poškrábat, a pravidelně ji čistit.

Zdroj: https://www.hogsheadharlem.com/how-to-clean-induction-cooktop/
Přidat na Seznam.cz