Tyto šikovné triky pomohou umýt podlahu během chvilky a zanechají ji dokonale krásnou

Tyto šikovné triky pomohou umýt podlahu během chvilky a zanechají ji dokonale krásnou

Jestli chcete mít doma čistou a voňavou podlahu, nemusíte utrácet stovky korun za prostředky, které mnohdy nejsou ani účinné, i když to slibují. Všechno, co budete k čištění podlahy potřebovat, najdete doma. Chytré hospodyňky už vědí, jak na to, tak se k nim přidejte i vy. Úklid bude mnohem jednodušší a čistota vydrží déle.

Dávejte pozor, abyste věděli, jaký typ podlahy máte

Na různé typy podlah existují také různé fígle a triky, jak je vyčistit tak, aby zase brzy nebyly špinavé. Můžete na nich vytvořit neviditelný povrch, kterým zabráníte, aby se na podlaze usazoval prach nebo špína. Dřevěné podlahy potřebují jen měkký hadřík nebo kartáč s měkkými štětinami nebo povrchem. K čištění můžete použít obyčejnou vodu s prostředkem na dřevo nebo také vodu s amoniakem.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěný nábytek si zaslouží jemnou a přírodní péči, aby byl stále ozdobou interiéru

Keramické dlaždice nejlépe vyčistíte vodou, kterou smícháte s mycím prostředkem a leštidlem. S tím to ale nepřehánějte, protože jinak byste mohli na dlaždicích uklouznout. Poté stačí do směsi namočit měkký hadřík a celou podlahu vytřít. Silných nečistot se zbavíte pomocí amoniaku nebo horké vody s octem.

Zdroj obrázku: Freepik

Příliš mnoho vody může některým podlahám uškodit

Na panely můžete využít kupované prostředky nebo si jednoduše čisticí prostředky vyrobit doma. Budete potřebovat jen sklenici octa, vody a také denaturovaného alkoholu. K tomu přidejte čajovou lžičku mycího prostředku a poctivě všechno smíchejte. Dejte pozor, abyste vždy měli vymáchaný hadr nebo mop, protože voda může časem způsobit, že se pod panely vytvoří boule.

Mohlo by vás zajímat:  Rekonstrukci bytu lze zvládnout v klidu. Stačí držet se několika zásad

Na linoleum se skvěle hodí šedé mýdlo, které smíchejte s vodou. Jestli jsou na podlaze nečistoty, které jdou těžko dolů, můžete zkusit terpentýn. Šmouhy odstraníte obyčejnou gumou, ale na takový typ podlahy rozhodně nepoužívejte alkalické nebo abrazivní přípravky. Na internetu najdete mnoho tipů, jak si domácí prostředek vyrobit. Nebude to stát moc peněz ani času a budete ho mít po ruce vždy, když budete potřebovat.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-mop-a-floor-1901114
Přidat na Seznam.cz