Kyselina citronová nahradí dezinfekci i čisticí prostředky dostupné v obchodech

Kyselina citronová nahradí dezinfekci i čisticí prostředky dostupné v obchodech

Skokový nárůst cen se řeší hlavně v kontextu základních potravin. Ceny některých z nich už se ale trošku paradoxně vrací na rozumnou úroveň. Poněkud stranou mediálního zájmu pak stojí ceny dalších produktů, bez kterých se běžná domácnost neobejde. Nebo si alespoň její členové myslí, že se bez těchto produktů neobejdou. Ano, máme na mysli hygienické a zejména čisticí prostředky. Jejich cena roste v důsledku zdražení produktů chemického a petrochemického průmyslu. Naštěstí je můžeme snadno, levně a ekologicky nahradit. Například kyselinou citronovou, která nadělá za málo peněz hodně muziky.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavit se pavouků v domě pomohou přírodní odpuzovače

Bojuje proti bakteriím

V posledních letech se řeší hlavně viry, ale v domácnosti nám škodí především bakterie, a v horším případě také plísně a spory hub. Právě proti bakteriím kyselina citronová pomůže, účinná je bezmála tolik jako třeba Savo a jiné dezinfekční prostředky. Kromě toho je o poznání citlivější k povrchům, na které ji nanášíme. Nutno dodat, že práškovou kyselinu citronovou je třeba smíchat s vodou a po aplikaci je povrchy vhodné znovu otřít navlhčeným hadrem.

Zdroj obrázku: Freepik

Na koupelnu i kuchyni

Kromě bakterií kyselina citronová pomůže i s obtížně odstranitelnými nečistotami, typicky v kuchyni, koupelně či na toaletě. Je skvělá v boji s usazeným vodním kamenem, pomůže s rozpouštěním mastných skvrn na nádobí nebo kuchyňských linkách a vyčistí i zdánlivě nevyčistitelnou toaletu. Kromě toho má příjemnou a zcela přírodní citronovou vůni, která nedráždí ani alergiky.

Mohlo by vás zajímat:  Praní záclon podpoří jejich odmočení a několik domácích prostředků

K dostání v každé drogerii

Kromě toho má kyselina citronová ještě jednu velkou výhodu. Je snadné ji syntetizovat a uměle vyrobená se od té přírodní v ničem neliší. Díky tomu je kyselina citronová k dostání prakticky v každé drogerii. A ve velkých baleních ji snadno pořídíte i online. Vzhledem k široké škále možných využití vám může kyselina citronová ušetřit i stovky korun měsíčně.

Zdroj: https://www.wellandgood.com/citric-acid-for-cleaning/
Přidat na Seznam.cz