Barvy hrají v životě důležitější roli, než se zdá. Ovlivňují tělesné zdraví i psychiku

Barvy hrají v životě důležitější roli, než se zdá. Ovlivňují tělesné zdraví i psychiku

Barvy jsou velmi důležitou součástí našeho života. Podle nich si vybíráme oblečení, doplňky do domova nebo i automobil. Jsou velmi důležité také z toho pohledu, že ovlivňují naši duševní pohodu. Zaměříme se na to, co jaká barva znamená, kterou bychom si měli dopřávat častěji a po které raději nesahat.

Barvy ovlivňují psychiku i chuť na sex

Barva je mocná čarodějka. Umí ovlivnit naši náladu, chuť na sex nebo i další psychické aspekty. Barvy pomohou také při různých léčbách, samozřejmě v kombinaci s léky, které doporučí lékař. Už od pradávna je ale jasné, že barvy pomáhají. Odborníci většinou používají lampy, které jsou velmi specifické. Podle toho, o jaký se jedná problém, dokážou vybrat tu pravou a nastavit psychiku tak, aby barvy pomohly s problémy, které člověka trápí.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny pomohou zbavit domácnost nadměrné vlhkosti a předejít tvorbě plísní

Červená barva pomůže při chřipce nebo nachlazení, uleví také od bolesti zad nebo při krevních chorobách, protože je spojována hlavně se srdcem. U některých jedinců může zvýšit nebo probudit agresivitu. Námořnická modř je velmi specifická barva, která je oblíbená u lidí, kteří mají rádi klid a pohodu. Modrá barva funguje v souvislosti s usínám, navíc pomáhá při bolestech v uších nebo při angíně.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte na barevné rady a věřte jim

Mnoho lidí barevnému léčení nevěří, ale opravdu na něm něco bude. Zelená barva například uklidňuje, podporuje myšlení a kreativitu. Růžová je plná optimismu, který do vás bude chtít vložit. Lidé, kteří milují růžovou, mají menší riziko vzniku astmatu a také tato barva pomůže v léčbě arytmie.

Mohlo by vás zajímat:  Září je vhodný čas pro ošetření dřevěných prvků v interiéru i na zahradě

Bílá barva je spojována s mírem. Je to také barva, která tiší bolest, smutek, ale zároveň dodá energii, abyste špatné období překonali. Stimuluje imunitní systém a hodí se zejména pro lidi, kteří mají problémy s pletí. Broskvová barva pomůže najít v životě harmonii, člověku dodá také energii.

Zdroj: https://medium.com/inviting-growth/how-colours-influence-your-emotions-and-well-being-5e831eca1323
Přidat na Seznam.cz