Pečicí prášek vylepší nejen moučníky. Jeho další možnosti využití překvapí svými účinky

Pečicí prášek vylepší nejen moučníky. Jeho další možnosti využití překvapí svými účinky

Prášek do pečiva se nehodí jen do pečení, ale můžete ho využít také jinými způsoby. Pomocí „prdopeče“ můžete například vyčistit silně znečištěné ponožky nebo vyčistit spáry v koupelně. Je to jednoduchý prostředek, který je snadno k sehnání.

Prášek do pečiva vybělí záclony a ubrusy

Na znečištěné ponožky můžete použít prášek do pečiva smíchaný s dvěma lžičkami pasty a také jedním litrem vody. Do směsi dejte ponožky na celou noc a poté je standardně vyperte. Stejně jednoduše můžete vyčistit také spáry v koupelně nebo kuchyni. Smíchejte prášek do pečiva s trochou vody, aby vznikla kaše. Pomocí houbičky nebo jemného zubního kartáček naneste pastu na spáry a klouby, nechte půl hodiny působit a poté opláchněte vlažnou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  "V hospodě na pivu jsem nebyl měsíce. Za cenu lahvového koupím domů několik kuželek," říká bývalý štamgast Aleš

Nakonec obklady vlhkým hadříkem otřete, abyste odstranili zbytky prášku. Je to velmi jednoduchá metoda úklidu, která je opravdu účinná. Navíc s ním můžete také vybělit záclony, závěsy a ubrusy. Šedé závěsy dejte do velkého lavoru s vodou, do kterého přisypte balíček prášku na pečení. Nechte třicet minut působit a poté záclony vyperte jako obvykle.

Zdroj obrázku: Freepik

Prášek vám pomůže zbavit se plísně

Prášek se v kuchyni bude hodit nejen na pečení, ale také na odstranění silných nečistot například z připálených hrnců nebo pánví. Fungovat bude také v případě, že máte na oblíbených hrnečcích skvrny od čaje. Cyklistické nebo kojenecké lahve snadno vyčistíte jen tak, že do nich nasypete prášek do pečiva, zalijete horkou vodou a zatřepete.

Mohlo by vás zajímat:  Těchto šest skvělých triků vás přesvědčí, že kávová sedlina do koše rozhodně nepatří

Plísně se snadno zbavíte pomocí prášku do pečiva, který smíchejte s horkou vodou. Nalijte do rozprašovače a nastříkejte na místa, kde se tvoří plísně. Nechte 15 minut působit a nakonec setřete plíseň suchým hadříkem. Dávejte si ale pozor, takto kombinace bude působit podobně jako burčák, takže nikdy nezavírejte nádobu úplně. Prášek do pečiva pomůže také uvolnit ucpané odpady nebo odstranit zápach z lednice.

Zdroj: https://www.freee-foods.co.uk/recipes/how-to-use-baking-powder
Přidat na Seznam.cz