Letošní trendy v interiéru sází na zemitost, kov a dřevo

Moderní obydlí požaduje pouze dvě věci – útulnost a funkčnost. Pohodlné, stylové, útulné a funkční byty moderní doby se vyznačují tím, že interiéry jednotlivých místností tvoří ucelený prostor, který je příjemný na pohled. Jaké trendy v zařizování útulného domova platí pro rok 2021?

Barvy

Barva je základem každého trendu. Pro rok 2021 platí jasné pravidlo – volte zemité tóny. Na scénu tak přichází hnědá, tmavě zelená, modrá, karamelová i šedá. Tyto barvy se nejlépe kombinují s kovem a dřevem, snadno tak vytvoříte útulný domov. Pro oživení tmavých prostor použijte bledší barvy, jako je bílá, zlatá či stříbrná. 

Industriální styl

Tento styl pomalu nahrazuje minimalismus, od kterého se ale příliš neliší. Tmavé barvy, funkční nábytek a kovové doplňky, to vše bude v tomto roce hrát prim. Sáhněte tak při zařizování domova po multifunkčních kouscích, jako je například taburet s úložným prostorem. A hlavně – nezapomeňte na kov! 

Dřevo

Nejlepším materiálem pro tento rok je dřevo, které má nejen osobitý design, ale také vysokou kvalitu. Dřevo je investicí na hodně let dopředu, proto se nezalekněte vyšších cen, v budoucnu je oceníte. Investujte například do masivního stolu, komody či dveří. Levnější alternativou jsou pak originální dřevěné doplňky.

Mohlo by vás zajímat:  Křída už není jenom symbol školních lavic, její použití v domácnosti ulehčí mnoho nejen úklidových činností
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Osvětlení

Správné rozložení osvětlení závisí na poloze a rozloze celého bytu. Moderní jsou v současné době diskrétní bílá bodová světla, která prostory rovnoměrně osvítí. Velice módní jsou také designové a originální lampy, které bodové osvětlení doplní, prostor oživí a navíc nabízí možnost intimního a tlumeného osvětlení.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Rostliny

Vdechněte svému domovu trochu života díky interiérovým rostlinám, které umístíte do každé místnosti. Výběr rostlin přizpůsobte podmínkám svého domova, a podmínkám, které dané druhy potřebují pro přežití. Květiny a rostliny nezaberou mnoho místa, ale jejich efekt je nedocenitelný. Trendem roku 2021 jsou pak popínavé rostliny, bambusy a palmy. 

Přidat na Seznam.cz