Red Wine 505296 1920

S odolnými skvrnami neběžte do koupelny, ale do kuchyně. Zde najdete zaručenou pomoc

Máte na oblečení či jinde v domácnosti nepříjemné skvrny, kterých se chcete zbavit jednou provždy, ale bez zbytečného nákupu nové drastické chemie? V takovém případě se vám bude hodit následující článek, kde se dozvíte, jak si s takovými skvrnami poradit čistě s pomocí běžných domácích prostředků, jaké máte jistě po ruce kdykoliv.

Zdroj obrázku: Pixabay

Odstranění skvrny od kávy

Tyto skvrny jsou velmi časté, protože při ranním pití kávy se až poměrně často stává, že prostě polijeme a potřísníme si oděv připravený na den strávený v práci. Naštěstí i tyto zdánlivě neřešitelné fleky se dají poměrně snadno odstranit. Důležitá je hlavně rychlá reakce. Na postižené místo nasypte trochu soli nebo jedlé sody, nechte chvíli působit a následně otřete hadříkem. V ideálním případě špína zmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Čisticí účinky jedlé sody dopomohou ke krásnějším nehtům nebo zářivým šperkům
Zdroj obrázku: Pixabay

Pryč s mastnotou

Další nepříjemná skvrna může vzniknout při kontaktu s mastnotou. Pokud se tak stane, zkuste dané místo ošetřit trochou prostředku na mytí nádobí, ale použít se dá i obyčejné mýdlo. Alternativou může být posypání bramborovou moukou a opláchnutí v teplé vodě po několika minutách. 

Rozlité pivo

Velmi často se rozlije také pivo, ale tyto skvrny je možné poměrně snadno ošetřit roztokem soli a vody. Druhou variantou je namočení kusu oblečení do octa a následné vyprání za vyšší teploty. Tento způsob může pomoci i na trochu starší skvrny stejného původu. 

Mohlo by vás zajímat:  I v malé ložnici se můžeme cítit pohodlně. Každý centimetr lze šikovně využít

Zelená skvrna od špenátu

Pokud se vám povede vytvořit efektní zelenou skvrnu od špenátu, mějte po ruce brambor. Vezměte kousek ukrojené syrové brambory, přetřete postižené místo a následně opláchněte horkou vodou a problém by měl být vyřešen. 

Sytě barevné skvrny od ovoce

Hlavně na světlém oblečení rozhodně dobře nevypadají ani fleky od tmavého ovoce. V takovém případě je možné místo ošetřit solí a umýt v teplé mýdlové vodě. Voda s octem nebo citronovou šťávou pomůže s borůvkovou skvrnou.

Přidat na Seznam.cz