Tyhle žrouty energie má doma každý, málokdo se ale jejich používání vzdá

Tyhle žrouty energie má doma každý, málokdo se ale jejich používání vzdá

Jestli se snažíte každý měsíc ušetřit na energii a nedají vám spát účty, můžete si přečíst o tom, jaké spotřebiče berou nejvíce energie. Většina domácností dnes má spoustu elektroniky, která se nevypíná a bere mnoho energie, za kterou se poté musí zaplatit. Jestli chcete energii ušetřit, je nutné se zaměřit na spotřebiče, které ji berou nejvíce.

V domácnostech najdete mnoho spotřebičů, které potřebujeme k životu

Nejvíce energie „sežerou“ lednice společně s mrazákem. V žádné domácnosti tento spotřebič nemůže chybět, protože v nich uchováváme potraviny i hotová jídla. Podle některých statistik patří zrovna tento spotřebič mezi takové, za které utratíte nejvíce peněz. Proto pokud se rozhodujete o koupi nové ledničky, vždy koukejte na její energetickou třídu.

Mohlo by vás zajímat:  Monstera je odolná, tyhle chyby ale neodpustí. Její listy mohou rychle ztratit na kráse

Za ledničkou a mrazákem stojí elektrický kotel, který ale ne každý má doma. Patří ale mezi nejčastější spotřebiče, co se týče ohřevu vody. Jestli máte doma kotel, přemýšlejte nad jeho novějším typem. Nejenže spotřebuje méně energie, ale také bude sloužit delší dobu. Ušetřit můžete také na tradičních žárovkách. Jestli chcete mít kvalitní osvětlení, ale zároveň chcete ušetřit, musíte zvolit takové žárovky, které jsou úsporné.

Zdroj obrázku: Freepik

V domácnostech najdete také myčky nádobí nebo konvici

Elektrický vařič je v domácnostech dalším spotřebičem, který vás přijde draho. Jestli často používáte elektrické sporáky a vaříte, rozhodně neušetříte. Můžete je snadno vyměnit za plynové nebo indukční varné desky. Dalším spotřebičem je myčka nádobí. Pro čtyřčlennou rodinu to znamená asi 400 kWh energie za celý rok. Myčky jsou dnes ale standardem, protože ušetří mnoho práce a také peněz.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny pomohou vyčistit domácí vzduch a zbaví ho nadměrné vlhkosti

Ušetřit můžete na menších spotřebičích, jako je rychlovarná konvice nebo stolní počítač s monitorem. Konvici používáme nejčastěji ráno, když si vaříme kávu nebo čaj. Proto je vhodné ji vypojit ze zásuvky, jestli ráno odcházíte do práce a nevyužíváte ji. Navíc můžete ušetřit také tím, že místo konvice budete vodu ohřívat v hrnci na sporáku.

Zdroj: https://www.inspirecleanenergy.com/blog/sustainable-living/what-uses-most-electricity-in-house
Přidat na Seznam.cz