Postarejte se o čistý domov bez použití jakékoli chemie. Domácí prostředky fungují skvěle

Postarejte se o čistý domov bez použití jakékoli chemie. Domácí prostředky fungují skvěle

Jestli chcete ulevit nejen životnímu prostředí, ale hlavně své peněžence, vyzkoušejte domácí prostředky na úklid, díky kterým budete mít doma čisto a zároveň nebudete zatěžovat ovzduší chemickými přípravky, které nejsou vhodné ani pro přírodu, ani pro vás. Nebezpečné jsou hlavně pro lidi trpící alergií nebo astmatem.

Problémem bývají okna, vyleštíte je pomocí octa

Nejvíc času zabere určitě čištění oken. I tady si ale můžete pomocí domácími prostředky. Většinou postačí jen měkký hadřík a voda, ale použít můžete také ocet. Ten smíchejte s horkou vodou, papírový ručník nebo hadřík namočte a okna vyčistěte a následně vyleštěte. Bohužel přípravky na čištění oken z drogerie obsahují amoniak, který je nebezpečný pro oči nebo kůži.

Mohlo by vás zajímat:  Připálený hrnec nevyhazujte. Se spáleninou si snadno poradí osvědčení domácí pomocníci

K čištění nábytku můžete použít vazelínu. Nahradí spreje na různé materiály. Než ji ale použijete, nečistoty odstraňte pomocí hadříku, který namočte do vychlazeného čaje. Otřete dosucha a následně dejte na nábytek vrstvu vazelíny. Půl hodiny počkejte a poté vyleštěte měkkým hadříkem. Zbavíte se také mastným skvrn a usazenin. Snadno je sice umyjí přípravky, které obsahují chlor, ale nejsou vhodné pro malé děti, které je mohou vdechnout.

Zdroj obrázku: Freepik

V domácnosti se nejvíce používá ocet, jedlá soda nebo olej

Jedlý olej si poradí s vysokými vrstvami tuku a prachem nejen na digestoři, ale také na kuchyňských skříňkách, které se zase tak často neuklízejí. Nalijte ho na špinavé povrchy, nechte působit a následně setřete papírovou utěrkou. Nakonec na nečistoty použijte teplou vodu smíchanou s octem. Ocet ale nikdy nekombinujte s přípravky obsahujícími čpavek nebo chlor.

Mohlo by vás zajímat:  Se správnou péčí budou koberce stále krásné. Na přípravky plné chemie ale zapomeňte

I v koupelně využijete domácí přípravky. Na vodní kámen na bateriích můžete zkusit kombinaci jedlé sody a octa, fungovat bude tato směs také na toaletu. Jestli v koupelně nechcete mít plíseň, kromě větrání můžete zkusit také směs oleje z čajovníku a lihu. Do odtoků můžete nalít ocet, do kterého poté přidejte jedlou sodu. Nechte chvíli působit a poté přelijte horkou vodou. Všechny usazeniny a mastnota zmizí.

Zdroj: https://improvinglifeathome.com/5-ways-to-clean-without-chemicals/
Přidat na Seznam.cz