Týdenní česneková kúra prodlouží život a posílí tělo před každou nemocí

Týdenní česneková kúra prodlouží život a posílí tělo před každou nemocí

Česnek je považován za přírodní antibiotikum, které pomáhá v boji proti infekcím. Tinktury připravené z česneku mají blahodárné vlastnosti a podporují imunitu nejen v chladném období roku. Jak připravit léčebnou tinkturu z česneku a kdy je vhodné ji užívat?

Česnek jako přírodní antibiotikum

Česneková tinktura má antibakteriální účinek, ale také antiparazitární. Zlepšuje trávení a snižuje tendenci k nadýmání. Pomáhá snižovat riziko srdečního infarktu nebo mrtvice. Říká se, že regeneruje krevní cévy a reguluje krevní tlak. Také stojí za to sáhnout po něm k čištění žil. Jeho pravidelné užívání snižuje riziko aterosklerózy. To nejsou všechny jeho výhody. Zřejmě také zlepšuje zrak, a dokonce usnadňuje usínání a zlepšuje kvalitu samotného spánku. Česneková tinktura je vhodná pro snížení hladiny cholesterolu v krvi. Odborníci dodávají, že zpomaluje proces stárnutí těla díky svým antioxidačním vlastnostem. Je však třeba vědět, že existují určité kontraindikace při jeho nadměrném užívání. Mimo jiné musí být opatrní lidé, kteří se potýkají s problémy s játry, stejně jako těhotné a kojící ženy.

Mohlo by vás zajímat:  Stop večeření na gauči! Chytře uspořádaná jídelna se vejde i do malého bytu
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké jsou vlastnosti česnekové tinktury?

Česneková tinktura je také známá jako tibetská tinktura dlouhověkosti. Od sedmého století našeho letopočtu ji používali mniši nejen v době nemocí, ale také preventivně. Pravidelnou konzumací doufali, že se dožijí vysokého věku. S čím pomáhá česneková tinktura? Má mnoho výhod! Za prvé podporuje imunitu těla, takže stojí za to ji použít, pokud jsme náchylní k nachlazení. Česnek je uznáván jako přírodní antibiotikum, které podporuje tělo v boji proti kdejaké nemoci a infekci.

Mohlo by vás zajímat:  4 domácí metody, jak vyhladit škrábance na skleněném povrchu

Jak užívat česnekovou tinkturu dle tibetských mnichů?

Česnekovou tinkturu používáme podobně jako jiné tinktury. V tomto případě pijeme sklenici denně, například před jídlem. Charakteristické příchuti a vůně česneku z úst se zbavíme pomocí mléka, červeného vína, medu, nebo pokud si po vypití této tinktury požvýkáme v ústech hřebíček nebo plátek citronu. Tibetští mniši údajně doporučovali použití speciální léčby trvající 7 dní jednou ročně. Během jejího trvání se postupně zvyšuje počet použitých kapek. Užíváme je 2krát denně:

  • 1. den: 4 kapky,
  • 2. den: 6 kapek,
  • 3. den: 10 kapek,
  • 4. den: 15 kapek,
  • 5. den: 20 kapek,
  • 6. den: 25 kapek,
  • 7. den: 30 kapek.
Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché změny v domácnosti pomohou snížit ekologickou stopu

Léčbu můžeme prodloužit užíváním 60 kapek denně o dalších 5 dní. Můžete se také rozhodnout pro měsíční léčbu, vzít si 2týdenní přestávku a poté znovu pít tinkturu po dobu jednoho měsíce a systematicky zvyšovat počet kapek.

Zdroj: https://www.lovetoknowhealth.com/diet-and-nutrition/garlic-tincture, https://www.bensnaturalhealth.com/blog/general-health/garlic-tincture-supplement/, https://podarilove.ru/en/recept-dolgoletiya-tibetskih-monahov-iz-chesnoka-chesnochnaya/, https://pharmeasy.in/blog/top-10-health-benefits-of-garlic/, https://spiceworldinc.com/health/the-top-8-health-benefits-of-garlic/, https://wildoakmedicine.com/blog/garlic-make-your-own-medicine-with-dr-thea-rabb, https://www.healthline.com/nutrition/11-proven-health-benefits-of-garlic, https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesnek, https://www.lovetoknowhealth.com/diet-and-nutrition/garlic-tincture
Přidat na Seznam.cz