Komoda1

Pokud ve vaší komodě vládne spíš chaos, je načase udělat v ní konečně pořádek

Jste frustrovaný majitel chaotické nebo přeplněné komody? Uspořádání všech zásuvek v komodě může být rychlý a jednoduchý proces, avšak klíčem je začít s prázdnými šuplíky. Přinášíme tipy, které vám pomohou uspořádat komodu a udržet ji v pořádku.

Vyprázdnit

Prvním krokem je odstranění veškerého obsahu z každé zásuvky. Vyndejte vše, co chcete i nechcete vyhodit. Díky vyprázdnění zásuvek uvidíte, co vše v komodě skladujete. Lépe si tak roztřídíte věci, které patří do koše, i ty, které chcete zachovat. Současně všechny zásuvky vysajte a vytřete, budou tak připraveny k opětovnému naplnění.

Mohlo by vás zajímat:  Řezané pivoňky vydrží ve váze déle díky správnému střihu a dobře zvolené váze
Zdroj obrázku: Freepik

Obsah

Zásuvky na komody poskytují vynikající místo pro uložení triček, ponožek a dalších drobných oděvů. Stejně tak může komoda sloužit k uložení šatstva, které nenosíte, či nepoužívaných drobností. Rozmyslete se, k jakému účelu bude komoda sloužit a na základě toho odložte stranou vše, co do ní nepatří.

Seskupujte

Poté, co určíte použití komody, věnujte pozornost logickému seskupení věcí. Zorganizujte si uložení věcí tak, aby dávalo smysl a abyste měli pohromadě věci, které k sobě logicky patří. Nezapomeňte také obsah přizpůsobit velikosti zásuvek. Menší šuplíky využijte na drobnosti či drobné nářadí, velké naopak na oděvy.

Mohlo by vás zajímat:  Zašedlé ponožky je škoda vyhodit. Díky jedlé sodě budou znovu zářivě bílé
Zdroj obrázku: Freepik

Organizéry

Pro větší pořádek a přehlednost poslouží organizéry, díky kterým budete mít o věcech snadný přehled a zároveň k nim lepší přístup. Na trhu dnes naleznete mnoho druhů organizérů, které se liší tvary i velikostmi. Vybere si tedy opravdu každý!

Pozor na skladiště!

Občas má každý z nás tendenci odkládat na vršek komody vše, co není zrovna potřeba nebo co potřebujeme odložit. Krásné komody se tak na svém povrchu stávají nevzhledným čímsi, co upoutá pozornost v nelibém slova smyslu. Dejte si na tyto „odkládací“ tendence pozor, a naopak navrch komody umístěte svíčky, rámečky s fotografiemi či jiné dekorace. Upravená komoda se tak snadno stane krásnou dominantou pokoje.

Zdroj: https://www.thespruce.com/easy-tips-to-organize-your-dresser-2648392
Přidat na Seznam.cz