Chlupy domácích mazlíčků zmizí z oblečení díky jednoduchému triku při praní

Chlupy domácích mazlíčků zmizí z oblečení díky jednoduchému triku při praní

Psi a kočky jsou nejoblíbenějšími domácími mazlíčky a jejich majitelé už léta vedou verbální bitvy o nadřazenost jednoho nad druhým. A přestože spor o to, zda jsou psi lepší než kočky, se pravděpodobně nikdy nevyřeší, majitelé těchto mazlíčků mají určitě jeden problém, a to se všudypřítomnými chlupy.

Jsou vidět všude

Bez ohledu na to, jestli máme psa, nebo kočku, určitě vidíme chlupy svého domácího mazlíčka na koberci, pohovce a nejvíce na šatech. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit chlupů z oblečení, je samozřejmě praní. Mělo by se však pamatovat na to, že použití pračky s oděvy plnými chlupů může i vést k ucpání filtru.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny ocení v zimě více vlhkosti a světla, bez hnojiva si naopak vystačí

Existuje však způsob, jak takové oděvy vyprat, aniž byste se vystavili problémům souvisejícím s čištěním pračky. Než dáte oblečení do bubnu pračky, zbavte se nadbytečných chlupů. Můžete to udělat pomocí speciálního kartáče, který sbírá chlupy a nepoškozuje látku, ze které byla vyrobena halenka, košile nebo kalhoty.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné praní

Některé chlupy zůstanou samozřejmě na oblečení, ale to nevadí. Vložte oblečení do pračky a poté sáhněte po čisté houbě na koupání nebo mytí nádobí. Pokud je houba velká, nařežte ji na menší kousky a do bubnu vložte houbu s oblečením. Přidejte prací prostředky a nastavte správný program praní.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z lednice vůbec řešit nemusíte. Stačí pravidelný úklid a potraviny správně skladovat

Po dokončení prádla si všimnete, že houba shromáždila chlupy z vašeho oblečení. Houbu důkladně očistěte, opláchněte a osušte. Můžete ji použít několikrát při praní oděvů, které jsou plné chlupů kočky nebo psa. Pokud jste majitelem čtyřnohého miláčka, je dobré si pořídit speciální váleček, kterým si můžete kdykoli přejet oblečení a zbavit se tak chlupů.

Zdroj: https://www.maytag.com/blog/washers-and-dryers/how-to-remove-pet-hair-from-laundry.html
Přidat na Seznam.cz