Vacuum Cleaner 268179 1920 (3)

Na každou skvrnu funguje něco jiného, ale všechny nakonec zmizí

Jakmile se na oblečení dostane skvrna, která nejde odstranit, znamená to často jeho konec. Jenže vůbec to tak nemusí být, protože existují účinné, a přitom jednoduché způsoby, jak s pomocí obyčejných domácích prostředků odstranit i tyto velmi odolné a nepříjemné skvrny. Nezapomeňte si jednotlivé rady pečlivě uložit, ať je máte hned po ruce, kdyby se vám něco podobného stalo.

Zdroj obrázku: Pixabay

Fleky od trávy

Tyto skvrny se snažte neodstraňovat obyčejnou vodou, protože tím problém akorát zhoršíte. Místo toho dané místo navlhčete s pomocí alkoholu. Ten nechte chvíli působit a následně opláchněte studenou až úplně ledovou vodou. Potom oblečení dejte do pračky nebo vyperte v ruce v mýdlové vodě. Je to z toho důvodu, že v trávě je obsažen chlorofyl, který se tímto způsobem snadno odstraní a vyváže od vláken látky postiženého oblečení. 

Mohlo by vás zajímat:  Úklid za pár korun aneb Efektivní čističe na různé povrchy i nečistoty lze vyrobit z pár běžných věcí

Skvrny od kečupu

Dalším nepříjemným problémem, který dokáže zničit snad každý kousek oblečení, může být obyčejný kečup. Přitom stačí chvilka nepozornosti a skvrna na tričku je otázkou několika mála vteřin. Naštěstí i tady existuje funkční řešení. Stačí postižené místo potřít mýdlem s trochou vody. Pomoci může i aplikace aviváže. A jestli tenhle způsob nezabral, je tu ještě jeden. Nečistotu se pokuste odstranit opláchnutím silným a bezbarvým alkoholem. Tentokrát by to mělo fungovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Barevné skvrny od ovoce

Velmi výrazně barevné skvrny dělá také ovoce, kdy snad nejhorší jsou lesní borůvky. Zbavit se takové skvrny vyžaduje skutečné umění a trpělivost. Základní recept spočívá v použití horké vody. Zde si však dávejte pozor, aby nešlo o syntetická vlákna, protože přelití horkou vodou z konvice je vhodné jen u bavlněného oblečení. Druhý způsob může spočívat v aplikaci octa na danou skvrnu. V případě ovoce však platí, že čím dříve začnete problém řešit, tím větší máte naději na úspěch. 

Zdroj: https://www.cleaninginstitute.org/cleaning-tips/clothes/stain-removal-guide
Přidat na Seznam.cz