Dining Room 3108037 1280

Poznejte současné trendy v ladění interiéru

Způsob, jakým si vyzdobíte obydlí, by měl odrážet zejména váš vkus, jelikož hlavním cílem designování interiéru je příjemná atmosféra a esteticky přívětivý pocit v pohodlí domova. Nevíte-li si rady, jaké zvolit barvy pro stěny a nábytek, můžete se inspirovat současnými trendy, které vytváří profesionální bytoví architekti, a které každoročně pracují s aktuální nabídkou bytového vybavení a doplňků. Letošní trendy se orientují především na čisté přírodní tóny převážně chladnějších světlých barev, jejichž kombinace vytváří společně přirozený dojem. Obecným trendem je pak udržitelnost, jejímž cílem je vybavovat obydlí prvky a artefakty, jež si dlouho ponechají svůj nový vzhled a funkčnost.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen zářivě bílé zuby, i domácnost se po použití pasty bude lesknout

Barvy a motivy do interiéru

Oblíbenou paletu barev pro letošní rok tvoří především barvy odkazující na přírodu. Základní tóny jsou tvořeny těmito barvami:

  • zelená
  • modrá
  • bílá
  • světle šedá

Barevná škála se však liší v závislosti na tom, v jakém pokoji jsou aplikovány. Denní pokoje, jakými je především obývák, by měly být vybavovány v duchu otevřenosti a vzdušnosti, proto je také celkový koncept těchto pokojů řešen jako velmi jemný a světlý. Odstíny barev by v těchto místnostech měly být spíše méně intenzivní a chladnější, ideální je světlá námořnická nebo klasická modrá a mátově zelená. Výzdobu zdí je možné realizovat také tapetami s drobnými přírodními motivy lístků a kvítků, případně imitace světlého dřeva.

Mohlo by vás zajímat:  Skutečné teplo domova vytvoří jedině správně uspořádaný interiér. Vysoké účty za vytápění už vás děsit nemusí

Útulné pokoje a kuchyně

Tmavší pokoje se světlým vybavením by naopak měly mít teplejší tóny. I v tomto případě vychází z nastavených trendů, ideální je tedy vybírat modrou a zelenou, případně zemitou hnědou, a to především ve tmavé paletě. Mezi modrými odstíny tak kraluje klasická nebo námořnická modř, u zelené jsou to odstíny, jež mají upomínat na tmavé listí vzrostlých stromů, hnědá by měla být laděna do medových tónu. Stejné barvy jsou s úspěchem aplikovány také na obklady.

Přidat na Seznam.cz