Delightful Courtyard With Many Trees

Dostatečná péče na podzim připraví trávník na novou sezónu

Konec letní sezóny je skvělou příležitostí pro kompletní úklid zahrady a přípravu na chladné měsíce. V tomto období budete na zahradě jistě každý den, abyste se postarali o své milované záhony. Zapomínat byste ale neměli ani na trávník, který jistě tvoří většinu plochy ve vaší zahradě. S blížící se zimou byste měli udělat jednu zásadní úpravu, na kterou většina lidí nemyslí.

Trávník také potřebuje hnojivo

Pravidelné hnojení si většinou spojujeme jen s květinovými nebo zeleninovými záhony. Trávník ale naši péči potřebuje stejně jako všechny ostatní rostliny. Na podzim byste měli vybírat hnojiva, která mají větší podíl fosforu a draslíku, protože tyto dvě složky jsou na podzim pro trávník klíčové. Zlepšíte tím odolnost trávy při nízkých teplotách a půda bude kypřejší.

Mohlo by vás zajímat:  Záclony interiér zútulní a rozzáří, správně je vyprat ale může být oříšek

Na podzim jistě budete myslet také na vápnění. Jde o skvělý způsob, jak se zbavit na zahradě mechu, který roste v kyselejší půdě. Neměli byste ale vápno používat na celé ploše trávníku. Vápnění na zbytečných místech oslabuje trávu, podporuje růst plevelů a objevit se mohou také nebezpečné choroby. Ty mohou na jaře napadnout i zdravé rostliny na záhonech.

wheelbarrow-perfect-green-lawn-cultivated-country-garden-used-garden-work-professional-gardening-service-contracted-gardener-maintaining-lush-backyard-planting-seasonal-shrubs
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte půdu provzdušnit a pečovat o ni

V první řadě musíte trávník před zimou naposled posekat a shrabat spadané listí. Na provzdušnění můžete použít obyčejné vidle nebo speciální produkt. V každém případě byste to měli udělat, aby se zlepšila struktura půdy. Trávník bude odolnější, rovnoměrnější a hustší. Na podzim byste měli osít také suchá místa, která přes léto spálilo slunce. Toto období je pro novou trávu nejlepší.

Mohlo by vás zajímat:  V kuchyni zápolíme s mastnotou a špinavými spotřebiči. I takové nečistoty však mají snadné řešení

Na podzim se vypořádejte s plevelem

Většina lidí na to příliš nemyslí, ale na podzim musíte zbavit záhony i trávník plevelů a mechu. Hodně majitelů zahrad to nechává až na jaro, ale to není nejlepší nápad. Na jaře budete mít na zahradě hodně další práce. Navíc se plevel rozšíří a rozmnoží po celé zahradě. Mnohem lepší bude, když ho odstraníte již na podzim. Využít na to můžete herbicidy nebo směs vody s octem.

Zdroj: https://www.lawnweedexpert.co.uk/news/post/autumn-lawn-care-tips
Přidat na Seznam.cz