Areca Palm Wicker Basket White Background Palm Plant Light Interior

Pokojové rostliny pomohou zbavit domácnost nadměrné vlhkosti a předejít tvorbě plísní

Během podzimního a zimního období se nejčastěji v domácnostech začínáme potýkat s plísněmi. Je to kvůli vlhkému vzduchu, který vytváří podzimní deště a mlhy. Plíseň má negativní dopad na naše zdraví a není tak jednoduché se jí zbavit. Pokud, ale doma máte některou z těchto rostlin máte vyhráno. Tyto rostliny zadržují vlhko díky svým listům, a proto nemá plíseň šanci.

Proč se objevuje doma vlhkost?

Proč se tvoří vlhkost v bytě má hned několik důvodů. Jako prvním důvodem je počasí. Na podzim je počasí sychravé a vlhkost proniká i do našich domovů. Druhým důvodem jsou každodenní činnosti. Ať už je to vaření, praní nebo sušení prádla.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli známým chybám máme doma zimu i přesto, že topení jede na maximum

Jak se s vlhkostí vypořádat

Jednoduchý způsob, jak se vlhkosti v bytě zbavit je časté větrání. V obchodech si můžete koupit i pohlcovač vlhkosti anebo přidat do domácnosti rostliny, které vlhkost absorbují svými listy a nám to ušetří práci. Mezi takové rostliny patří břečťan obecný, kapradina, palmy a další.

stylish-boho-home-interior-open-space-with-wooden-desk-chair-lamp-white-shelf-design-elegant-personal-accessories-botany-minimalistic-home-decor-abstract-painting-wall
Zdroj obrázku: Freepik

Ideální rostlina do koupelny

Břečťan skvěle pohlcuje veškerou vlhkost v bytě, a navíc ho ještě čistí od škodlivých látek. Ideální místnost pro tuto rostlinu je koupelna. Zde se tvoří i nejvíce vlhkosti. Péče o břečťan není náročná. Jde o jedovatou rostlinu, proto by měla být umístěna tam, kde na ni nedosáhnou děti ani domácí zvířata.

Mohlo by vás zajímat:  Pivoňky vnesou krásu a vůni do každého domova. Ve váze mohou vydržet mnohem déle čerstvé

Základní informace o kapradině

Další rostlinou, která nám může s vlhkostí pomoct je kapradina. Stejně jako břečťan i kapradina čistí vzduch. K životu potřebuje mírnou, ale pravidelnou zálivku.

Pohlcovač toxinů

Palma má několik druhů, ať už si k pěstování zvolíte jakýkoli, stanou se vašim pomocníkem v boji proti vlhkosti. Mimo jiné pohlcuje toxiny ve vzduchu. Palmy jsou poměrně náročné na pěstování. Tato rostlina potřebuje hodně prostoru a některé druhy musí být umístěny do slunečných míst. Pokud palmě poskytnete správné podmínky k životu, odvděčí se vám a bude vytvářet krásnou dekoraci.

Zdroj: https://jayscotts.com/blog/plants-that-dehumidify/
Přidat na Seznam.cz