Woman Making Candle Decoration

Do výroby podzimních dekorací můžeme zapojit celou rodinu

Podzim nám klepe na dveře a je tak čas na naladění atmosféry a vytáhnutí dekorací. Ale ne! Zjistili jste, že se vám dekorace poničily nebo už zkrátka nejsou to, co byste chtěli, aby byly? Nezoufejte, spoustu věcí, co se výzdoby týče, si totiž můžete za pár korun udělat sami doma. Ještě z toho navíc i budete mít skvělou zábavu na dlouhé podzimní večery. Tak hurá do toho!

Klasikou nikdy nic nezkazíte

Pokud se nechcete pouštět do ničeho neobvyklého, klasika jistě nikdy nezklame. Na podzim tak nejčastěji vyrábíme věnce či vydlabáváme a vyřezáváme dýně. Na věncích není nic těžkého, většinu potřeb najdete v nejbližším papírnictví nebo je zkrátka nasbíráte v přírodě. To samé pak platí z vyřezáváním dýní. Kreativitě pak můžete nechat naprostou volnost. I u dýní můžete použít řadu přírodních materiálů, které najdete venku. Jediné, na co byste si měli opravdu dávat pozor, je abyste správně vydlabali její dužinu. Ta totiž později uhnívá a plesniví. Mohlo by tak dojít ke zbytečně brzkému rozkladu dekorace.

Mohlo by vás zajímat:  4 rostliny, které jsou jedinečným doplňkem podzimního interiéru
stylish-autumn-rustic-wreath-wreath-with-dried-grass-tansy-wildflowers-wheat-berry-white-wood
Zdroj obrázku: Freepik

Svíčky jako poznávací znamení podzim

Svíčky má rád nejspíše každý z nás. I ty se nám mohou hodit pro spoustu udělej si sám projektů. Můžeme začít už tím, že si sami svíčky vyrobíme. Je to ale proces pro některé ne tak zábavný a o něco zdlouhavější. Přeci jen je třeba čekat než určité vrstvy vosku ztuhnou, abychom docílili požadovaných efektů. O něco rychlejší a o nic méně zábavnější je ale malování svíček. K tomu budete potřebovat akorát vámi zvolenou svíčky a různé barevné vosky. Využít můžete například i staré voskovky. Ty pak roztavte a začněte tekutý vosk například pomocí štětečku nanášet na svíčku. Krásně si ji tak ozdobíte a dodáte jí váš osobitý šmrnc. Tato aktivita je vhodné jak pro děti, tak i dospělé. Můžete si s ní například udělat dámskou jízdu. Svíčky jsou pak navíc běžně využitelné a ještě s nimi budete mít spojenou krásnou vzpomínku.

Zdroj: https://www.themiddlesizedgarden.co.uk/how-to-create-simple-stylish-fall-decorations-from-the-garden/
Přidat na Seznam.cz