Cristal 1837310 1280

Čtyři osvědčené způsoby, jak využít ocet v koupelně, kterou zanechá zářivě čistou

Není pochyb o tom, kde se ocet používá nejčastěji. Jednoznačně je to kuchyně! Využijeme ho při vaření sladkokyselých jídel, ale také jím ochutíme například saláty. Ocet dokáže podpořit trávení a na druhou stranu ho lze využít i jako konzervant potravin při domácím zavařování. A dokonce ho můžeme využít i v koupelně. Jak přesně?

Na vodní kámen na sprchové hlavici

Ocet lze využít na odstranění vodního kamene. Jeho použití je jednoduché. Pokud se vám vodní kámen vytvořil na sprchové hlavici, napusťte do lavoru vodu, do které přilijete litr octa. Do této tekutiny ponořte na několik hodin sprchovou hlavici a poté ji hadříkem či kartáčkem očistěte.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí osvěžovač si vyrobíte přesně podle své oblíbené vůně a za malé náklady

Čisté kachličky v koupelně

Ocet lze využít pro umytí podlah nebo kachliček kolem vany či sprchy. Bude stačit, když smícháte sklenici octa s pěti litry vody a deseti kapkami pomerančového oleje – promíchejte a umyjte. Dlaždičky i podlaha budou vydezinfikované a budou se krásně lesknout.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vodní kámen

Pokud máte vodní kámen na vodovodní baterii nebo ve dřezu či jinde, využijte k odstranění směs na bázi octa. Smíchejte sklenici octa a sklenici vody, namočte do tekutiny hadřík, který následně nevyždímaný umístíte na předmět, který je zasažený vodním kamenem – nechte působit, aby se kámen rozpustil.

Mohlo by vás zajímat:  Zamiokulkas vydrží bez zálivky i tři týdny. Nejvíc si pochutná na obyčejném pivu

Pryč s plísněmi

Pokud máte ve sprchovém koutu či na zdech plíseň, jednoduše nalijte neředěný ocet do lahve s rozprašovačem a nastříkejte ho na plíseň. Nechte působit a poté pomocí starého kartáčku na zuby očistěte zbytek plísně. Předmět či plochu opláchněte vodou.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/cleaning-with-vinegar/
Přidat na Seznam.cz