Oblíbené muškáty nejsou pouhou okrasou balkonů. Málokdo zná jejich léčivé schopnosti

Muškáty nejsou jen okrasné květiny, které dovedou vybarvit váš parapet nebo balkon. Mají i léčivé schopnosti – dovedou snížit zánět, zlepšit zdraví ledvin, zmírnit bolest, snížit stres, posílit imunitní systém a zlepšit trávení. Na světě existuje přes 200 druhů muškátů a všechny se pyšní krásným bohatým květenstvím a dlouhou výdrží.

Protizánětlivé vlastnosti

Jedním z běžných použití muškátů je zmírnění zánětů v těle. Pokud trpíte bolestmi kloubů, svalů, nebo dokonce vnitřními záněty, čaj z muškátů může velmi rychle zmírnit vaše nepohodlí a snížit riziko opakovaného zánětu.

Lék proti bolesti

Muškáty se staly tradičním lékem na bolesti hlavy a další onemocnění. Pokud trpíte migrénami, vyplatí se sáhnout po čaji z muškátů. Výzkum ukázal, že může uvolňovat endorfiny, které poměrně rychle zajišťují úlevu od bolestí.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravé ledviny

Je známo, že některé těkavé složky pelargónie mohou zlepšit zdraví našich ledvin a účinně regulovat vylučování moči. Tento proces pak zajišťuje dostatečnou a efektivní detoxikaci těla, eliminuje přebytečnou sůl i tuk. Díky tomu můžeme snížit zátěž ledvin a zabránit hromadění toxinů v našem těle.

Imunitní systém

Muškáty mají přirozené antiseptické, antibakteriální a antifungální vlastnosti, které z nich činí přírodní lék při prevenci nachlazení a chřipky. Šálek čaje může pomoci odstranit z těla mikroby zodpovědné za virová onemocnění a podporuje funkce imunitního systému.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci dokážou na zahradě způsobit pohromu. Přírodní prostředky je zaručeně vyženou

Lepší trávení

Pokud vás trápí bolestivé křeče, nadýmání nebo celková žaludeční nevolnost, určitě vám udělá dobře šálek čaje z muškátů. Obsahuje prospěšné organické sloučeniny, které rychle uklidňují záněty a eliminují bakterie, jež způsobují celkové žaludeční nepohodlí. Díky šálku čaje se velmi rychle vrátíte ke svým každodenním povinnostem. Uvidíte, že už vám trávení nebude způsobovat žádné obtíže.

Zdroj: https://sciencenorway.no/psychology/this-plants-perfume-can-affect-your-health/1921450
Přidat na Seznam.cz