Oblíbené muškáty nejsou pouhou okrasou balkonů. Málokdo zná jejich léčivé schopnosti

Oblíbené muškáty nejsou pouhou okrasou balkonů. Málokdo zná jejich léčivé schopnosti

Muškáty nejsou jen okrasné květiny, které dovedou vybarvit váš parapet nebo balkon. Mají i léčivé schopnosti – dovedou snížit zánět, zlepšit zdraví ledvin, zmírnit bolest, snížit stres, posílit imunitní systém a zlepšit trávení. Na světě existuje přes 200 druhů muškátů a všechny se pyšní krásným bohatým květenstvím a dlouhou výdrží.

Protizánětlivé vlastnosti

Jedním z běžných použití muškátů je zmírnění zánětů v těle. Pokud trpíte bolestmi kloubů, svalů, nebo dokonce vnitřními záněty, čaj z muškátů může velmi rychle zmírnit vaše nepohodlí a snížit riziko opakovaného zánětu.

Lék proti bolesti

Muškáty se staly tradičním lékem na bolesti hlavy a další onemocnění. Pokud trpíte migrénami, vyplatí se sáhnout po čaji z muškátů. Výzkum ukázal, že může uvolňovat endorfiny, které poměrně rychle zajišťují úlevu od bolestí.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravé ledviny

Je známo, že některé těkavé složky pelargónie mohou zlepšit zdraví našich ledvin a účinně regulovat vylučování moči. Tento proces pak zajišťuje dostatečnou a efektivní detoxikaci těla, eliminuje přebytečnou sůl i tuk. Díky tomu můžeme snížit zátěž ledvin a zabránit hromadění toxinů v našem těle.

Imunitní systém

Muškáty mají přirozené antiseptické, antibakteriální a antifungální vlastnosti, které z nich činí přírodní lék při prevenci nachlazení a chřipky. Šálek čaje může pomoci odstranit z těla mikroby zodpovědné za virová onemocnění a podporuje funkce imunitního systému.

Mohlo by vás zajímat:  Divoká zvěř je rizikem především pro ovocné stromy. Bytelný plot a ochrana kmenů jsou základ

Lepší trávení

Pokud vás trápí bolestivé křeče, nadýmání nebo celková žaludeční nevolnost, určitě vám udělá dobře šálek čaje z muškátů. Obsahuje prospěšné organické sloučeniny, které rychle uklidňují záněty a eliminují bakterie, jež způsobují celkové žaludeční nepohodlí. Díky šálku čaje se velmi rychle vrátíte ke svým každodenním povinnostem. Uvidíte, že už vám trávení nebude způsobovat žádné obtíže.

Zdroj: https://sciencenorway.no/psychology/this-plants-perfume-can-affect-your-health/1921450
Přidat na Seznam.cz