Toaletní papíry mohou obsahovat karcinogenní složku. Při nákupu se vyplatí číst složení

Toaletní papíry mohou obsahovat karcinogenní složku. Při nákupu se vyplatí číst složení

Upozornění expertů: jedna z nejdůležitějších každodenních věcí může být škodlivá pro zdraví. Některé druhy toaletního papíru, které jsou k dispozici na trhu, obsahují karcinogenní látku, která může mít na naše tělo obrovský vliv. Dávejte si proto pozor, jaký druh si vybíráte.

K dispozici v obchodech

Skladové police se prohýbají pod nadbytečným množstvím tohoto produktu. Můžeme dokonce měnit typy. Šedý, voňavý, příjemný na dotek. Toaletní papír je jednou z nejdůležitějších každodenních věcí. Jak se však ukazuje, měli bychom věnovat mnohem větší pozornost jeho složení. Podle průzkumu Asociace osobní hygieny a detergentů každý německý rezident použije ročně asi 64 rolí toaletního papíru.

Mohlo by vás zajímat:  Praní ložního prádla má svá pravidla. Díky jejich dodržování bude stále krásné a hebké

„V porovnání s ostatními zeměmi klesá Německo v průměru. Na jihu, například ve Španělsku, se spotřebuje jen asi polovina, zatímco ve Švédsku dvakrát tolik. Američané jsou na špici, spotřebují v průměru 141 rolí na obyvatele ročně,“ poznamenává portál polského pozorovatele. Zároveň varuje zákazníky před karcinogenní látkou, která se nachází v některých typech toaletního papíru dostupného na trhu.

Zdroj obrázku: Freepik

Škodlivé a karcinogenní

Stále málo lidí si je vědomo skutečnosti, že sněhobílé roličky papíru jsou speciálně bělené, což nepříznivě ovlivňuje pokožku. Situace je podobná u vůní. Toto je však jen začátek problémů. Podle informací shromážděných Mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny (IARC) může toaletní papír obsahovat látku, která zvyšuje riziko vzniku rakovinových buněk v našem těle.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen kopřiva. Popálit nás můžou i jiné rostliny, některé způsobí dokonce vážnou otravu

Často se přidává do vlhčených toaletních papírů. Německý portál zdůrazňuje, že karcinogenní prvek, který může způsobit našemu tělu nejvíce škody, je formaldehyd. Při nakupování byste měli věnovat největší pozornost právě jemu. Formaldehyd je obávaný karcinogen. Kromě toho narušuje správné fungování nervového systému, dráždí pokožku a spojivky, snižuje imunitu těla a také podporuje rozvoj astmatu a negativně ovlivňuje plodnost.

Zdroje:
How Toxic Is Your Toilet Paper? Investigation of Brands
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6880014/
Přidat na Seznam.cz