Obyčejný alobal dokáže snížit účty za topení. Jednoduchou vychytávku si zvládne vyrobit každý

Obyčejný alobal dokáže snížit účty za topení. Jednoduchou vychytávku si zvládne vyrobit každý

Letošní zima přišla velmi brzo. Proto je potřeba zacílit na radiátory, abyste topili opravdu do svého bytu a neutráceli zbytečně peníze. Teplota venku se drží už několik dní pod nulou a je potřeba myslet na celou zimu, protože může trvat déle, než je obvyklé. Na co se zaměřit při používání radiátorů?

Dlouhá zima může znamenat vysoké účty

Letos zima vypadá trochu jinak než normálně. Zvedly se totiž ceny nejen plynu, ale také elektřiny. Spousta domácností přemýšlí nad tím, jak ušetřit co nejvíce peněz, ale zároveň chtějí mít všichni doma teplo. Pomoci si můžete jednoduchým způsobem. Existuje hned několik metod, díky kterým budete topit jako dřív, ale výrazně ušetříte. Jak nemít strach z vyúčtování?

Mohlo by vás zajímat:  Houbička na nádobí potřebuje pravidelně měnit, její čistotu podpoří i dezinfekce

Připravte si pouze dvě věci a můžete se pustit do díla. Myšlenky na budoucí vyúčtování tak budou pouze pozitivní. Budete potřebovat hliníkovou fólii a karton. Díky tomuto způsobu budete mít doma teplo a navíc výrazně ušetříte. Základem je ale mít radiátory v pořádku. Před topnou sezonou se tak vyplatí zavolat odborníka, aby topení odvzdušnil. Radiátor by měl být nad podlahou, nikdy přímo na ní. U topení by také neměl být žádný nábytek.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si rychle vytopit byt?

K rychlejšímu vytopení celého bytu vám navíc bude stačit jednoduchý trik. Připravte si kousky kartonu, které obalte alobalem a dáte mezi radiátor a stěnu. Lesklá strana by měla směřovat k radiátoru. Teplo se pak bude snadno odrážet zpátky do místnosti a nemusíte mít strach, že by vám teplo unikalo. Radiátory totiž teplo vydávají ze všech stran.

Mohlo by vás zajímat:  K čištění trouby už se přemlouvat nemusíte. S našimi triky bude dokonale čistá bez námahy

Na topení byste nikdy neměly dávat oblečení, ručníky nebo přikrývky. Zajistí se tím možná kratší doba schnutí oblečení po vyprání, ale co se týče tepla, hodně byste ho ztratili. Mnohem lepší je dát sušák s prádlem do prostoru místnosti. Budete tak mít doma optimální vlhkost a teplo se bude rozkládat rovnoměrně.

Zdroj: https://lifehacker.com/boost-your-radiators-with-aluminum-foil-1821777738
Přidat na Seznam.cz