Při objevování světa čekají na kočku různá nebezpečí. Mnoha rizikům lze ale předejít

Při objevování světa čekají na kočku různá nebezpečí. Mnoha rizikům lze ale předejít

Kočka je tvor, který je velmi zvědavý. Mnoho majitelů koček je tedy nedrží doma, ale dopřeje jim volný pohyb venku. Některé kočky se zdržují u domu, jiné ale rády chodí na obchůzky klidně celou ulicí nebo městem. Dejte si pozor, protože nebezpeční jsou nejen řidiči vozidel, ale nepříjemné situace mohou kočku dostihnout kdykoliv.

Je na majiteli, jestli se rozhodne kočku pouštět ven

Je na každém z nás, jestli bude kočku pouštět venku, nebo se rozhodne si ji nechat pouze doma. Jestli ji ale budete pouštět do přírody na zahradu, bude potřeba jí zajistit bezpečí. Můžete s kočkou ven klidně na vodítku, postavit na zahradě voliéru, která bude přístupná z domu, nebo zajistit celou zahradu, aby kočka nikam neutíkala. Některým kočkám ale bude stačit pobyt na balkoně, který můžete zajistit sítí.

Mohlo by vás zajímat:  Pstruh je nejzdravější rybou, kterou si můžeme pravidelně dopřát. Svým složením předčí i oblíbené mořské druhy

Kočky, které jsou celý život doma a najednou mají možnost být venku, už pak doma zůstávat nechtějí. V takovém případě je volají pudy a ony jsou zvědavé. Může se tak stát, že vám kočka bude stát u vchodových dveří a vyžadovat se toho, abyste ji ven vypustili. Dejte si ale pozor, protože pokud bydlíte ve městě, kočku může srazit auto nebo jí ublížit i cizí člověk, který nemá rád zvířata.

Zdroj obrázku: Freepik

Kočku, která je venku, nechte očipovat a také ji očkujte

Kočka, která bude většinu života venku, bude muset být nejen očkovaná, ale nezapomeňte ani na pravidelné odčervení. V takovém případě bude také nutno pořídit jí čip, kdyby se náhodou ztratila. Bude jednodušší ji vrátit majiteli. Vhodný je také obojek s adresou, ale pozor, nedávejte kočkám žádné rolničky nebo podobné ozdoby – kočky může rozrušit zvuk, který vydávají.

Mohlo by vás zajímat:  Voňavé květiny nepatří pouze na zahradu. Kouzelnou atmosféru mohou vykouzlit také doma

Kočku byste měli v určitém věku také kastrovat, protože poté se bude potulovat pouze kolem svého obydlí. Kočky mají rády prostor, kde dostanou nažrat, většina z nich, které se toulají venku, tak chodí na jedno místo, kde mají plné misky. Dnes už je běžnou věcí, že na vodítku chodí také kočky, a především ve městě můžete potkat krásné rasy koček, které si užívají vycházky a pobyt na čerstvém vzduchu.

Zdroj: https://pets.webmd.com/cats/features/outdoor-cat-risks
Přidat na Seznam.cz