Tlakový hrnec šetří čas i peníze. A jídlo v něm připravené je opravdová pochoutka

Tlakový hrnec šetří čas i peníze. A jídlo v něm připravené je opravdová pochoutka

Tlakový hrnec má většina domácností v kuchyni, je ale pravdou, že se najdou také ženy, které ho nepoužívají, protože se s ním bojí pracovat. Existují případy, kdy tlakový hrnec bouchnul a zaneřádil celou kuchyň, v některých situacích může kuchyň dokonce shořet. Pokud ale víte, jak s ním manipulovat, ušetří při vaření spoustu času a práce a vy se tak můžete věnovat jiným činnostem.

Zdravý životní styl? Jedině s tlakovým hrncem

Že je tlakový hrnec skvělým kouskem nádobí, vám potvrdí mnoho lidí. Je to především díky tomu, že rychlejším vařením v páře vznikají chutná jídla, která si můžete dopřát v rámci zdravého životního stylu. Udělejte si skvělou zeleninu nebo libové maso, které bude hotové do pár minut. V tlakovém hrnci vykouzlíte také krémové polévky nebo vývary, které budou plné chuti a uchovají si většinu vitamínů a dalších látek, které vaše tělo potřebuje.

Díky tlakovému hrnci můžete vyzkoušet i nové recepty. Má i další výhody, které se vyplatí znát a díky kterým si koupi hrnce rozmyslíte. V kuchyni, kde se vaří každý den, by rozhodně neměl chybět. Díky tomu, na jakém pracuje principu, ušetříte spoustu energie a také vody, protože pára, která by jinak šla z hrnce ven, se z pokličky dostane znovu do oběhu – nic se nedostane ven. Nemusíte se tak obávat ani nepříjemného zápachu například z ryb nebo jiných potravin, které nelibě voní.

Mohlo by vás zajímat:  Díky obyčejnému nápoji budou kapradiny stále intenzivně zelené a skutečnou ozdobou pokoje
Zdroj obrázku: Freepik

Můžete ho dát do myčky

Tlakový hrnec můžete vložit do myčky, a pokud se o něj budete dobře starat, může sloužit i několik dlouhých let. Dnešní modely už jsou velmi moderní, vyrobené z kvalitních materiálů, některé mají také odnímatelná madla, takže ho uložíte i do menší skříňky. Je to skvělý pomocník, který ušetří v kuchyni spoustu času, a můžete se věnovat přípravám jiných pokrmů.

Hrnec můžete bezpečně vložit do myčky, stejně jako ostatní hrnce. Díky kondenzaci páry můžete ušetřit i několik stovek korun ročně za vodu, a tím pádem si dopřát více zdravých pokrmů, díky kterým budete jíst zdravě a zároveň chutně.

Zdroj: https://learn.eartheasy.com/articles/top-6-benefits-of-pressure-cooking/
Přidat na Seznam.cz