sauna-1405973_1280

Domácí sauna nabídne tu nejlepší relaxaci v pohodlí domova a zklidní tělo i mysl

Saunování je v dnešní době už naprosto přirozená věc. Nejenže si můžete dojít do wellness centra, pokud máte chuť se trochu zapotit, ale saunu si můžete pořídit také domů a saunovat se kdykoliv budete mít chuť. Jaké výhody to přináší a jak si horkou párou zlepšíte zdraví?

Sauna je forma relaxace, která má blahodárné účinky na naše zdraví

Sauny se kombinují s jinými procedurami, například bylinné směsi se mohou dát na horké kameny a teplem se uvolňují esenciální oleje. Existuje několik typů koupelí a saun, například finská, turecká nebo ruská. Odlišují se nejen teplotou, ale také vzdušnou vlhkostí. Infrasauny v posledních letech zažívají velký boom, jsou snadno dostupné a můžete je mít také doma.

Do sauny tak nemusíte chodit daleko. Jestli se rozhodnete pro domácí saunu, měla by ladit s interiérem. Na internetu najdete stovky modelů saun, které se mohou hodit právě do vaší koupelny. Některé značky nabízí ekologické produkty. Lidé, kteří se saunováním teprve začínají, by rozhodně neměli nikam pospíchat. Během jednoho sezení by v sauně měli být maximálně deset minut. Pokud patříte mezi časté návštěvníky sauny, i tak je dobré v ní netrávit více jak dvacet minut.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o chrup není jediná dovednost zubní pasty. Hodí se v kosmetice i domácnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Do sauny zajděte klidně několikrát týdně

Pokud budete postupovat opatrnými kroky, časem budete mít ze saunování opravdu radost. Horký vzduch bude působit na celé tělo, získáte zde také duševní rovnováhu. V sauně se uvolníte, zapomenete na problémy a budete pouze relaxovat. Navíc saunování není několikahodinová záležitost, půl hodiny denně i se sprchou si každý najde.

Pravidelné saunování zrychlí metabolismus, takže se vám bude a lépe hubnout. Zlepšuje také krevní oběh, odstraní z vašeho těla toxiny a zbavíte se bolesti a revmatu. Pravidelnou návštěvou sauny si zlepšíte spánek a snížíte hladinu stresu. Do sauny by ale neměli chodit lidé, kteří mají nemocné ledviny nebo játra. Neměly by tam chodit ani těhotné ženy. V případě zdravotních problémů se raději poraďte se svým lékařem, než do sauny zajdete.

Zdroj: https://www.finnleo.com/pages/health-and-wellness
Přidat na Seznam.cz