Ants Dirt Bread Crumbs Table Insect Infestation Kitchen Need Detection

Tipy, jak se v domácnosti zbavit mravenců

Mravenci jsou velice prospěšní pro přírodu. Pokud si ale místo přírody vyberou za útočiště zahradu, popřípadě domácnost nebo obojí, je to vždy nepříjemnost. Pomalu, ale jistě vám začnou ničit pěstované ovoce a zeleninu, respektive uložené zásoby v domácnosti. Pro jejich zastavení je nutné zjistit, proč si vybrali zrovna váš domov.

Hledání vhodných podmínek pro žití

Stejně jako my tak i mravenci hledají vhodné podmínky pro žití. Může to tak být jedním z důvodů, proč se mravenci začali v hojném počtu objevovat v domácnosti. Nemusí se ale jednat o jediný důvod, jindy je příčinou hledání potravy nebo její odnášení z domácnosti do mraveniště.

Mohlo by vás zajímat:  Přírodní produkty odradí mravence od dalších návštěv našich domovů

Otevřená okna nebo dveře nejsou jediným místem, kterým pronikne hmyz dovnitř domácnosti. Skrze štěrbiny, otvory, potrubí nebo ventilační kanály jsou mravenci schopni proniknout dovnitř.

Zdroj obrázku: Freepik

Najděte hnízdo

První předpoklad pro zbavení se mravenců spočívá ve vyhledání mraveniště. Jakmile zjistíte trasu, kudy chodí mravenci do vašeho domu, máte v rukou velice důležitou informaci. V případě, že mravenci drancují pouze kuchyni, se postarejte o to, aby v kuchyni nezůstaly zbytky jídla. Následně vyhledejte trasu, kterou je potřeba narušit, a to nejlépe octem. Mravenci totiž nesnáší ocet ani vůni citronu. Skvělým nápadem je vytvoření směsi z citronové nebo pomerančové šťávy společně s vodou. Slupek se nezbavujte, ty rovněž rozmístěte v cestičkách.

Mohlo by vás zajímat:  Past z jablečného octa naláká a usmrtí ovocné mušky

Jestliže se nachází mraveniště poblíž kuchyně, zničte ho mýdlem. Nastrouhejte mýdlo, vsypte jej společně s vodou do rozprašovače a aplikujte, dokud nezemře celá mravenčí kolonie.

Síla přírody

Pokud vám záleží na životech jinak mírumilovných a prospěšných tvorů, využijte další přírodní způsoby. Dále můžete využít služeb bazalky, hřebíčku, česneku, máty, černého pepře a chilli.

Chemická cesta

Nefungoval ani jeden z výše zmíněných postupů? V tomto případě zajděte do obchodu a kupte si jeden z doporučených prostředků. Obrátit se také můžete na specialisty.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27245158/how-to-get-rid-of-ants/
Přidat na Seznam.cz