Modern Kitchen Pot Cooking Induction Electrical Stove Hob Concept

Lesk a čistotu indukční desce dodá pěna na holení

Vařit v dnešní době na klasickém sporáku? Běžné spotřebiče tohoto typu v moderních kuchyních vytlačily indukční varné desky, které splňují vysoké požadavky na praktičnost, k tomu vypadají zabudované v lince velmi dobře. Právě pro tyto důvody je volí stále více zákazníků a zdobí mnoho novodobých kuchyní. Jenže indukční deska má také svá úskalí, největším problémem je její čištění, protože se musí patřičně lesknout, ale současně se při mytí nesmí poškrábat. Jak na takový nelehký úkol?

Mohlo by vás zajímat:  Šikovné hospodyňky neutrácejí zbytečně peníze. Prací prášek a aviváž si vyrábějí samy

Řekněte ne chemii

Přetéct hrnec může při vaření na běžném sporáku i na indukci, protože stačí chvilka nepozornosti. Na desce pak zůstane připálený flek a zaschlá mastnota, které nelze jen jednoduše setřít mokrým hadrem, protože v takovém případě se rozmázne olejnatá špína po celém povrchu. Jak tedy navrátit lesk spotřebiči, bez kterého se neobejde žádná domácnost? Rozhodně nejsou vhodné chemické prostředky, které jsou škodlivé, k tomu stojí neskutečný majlant.

Zdroj obrázku: Freepik

Odpovědí je pěna na holení

Jak se zbavit nečistot na citlivé indukční desce? Zašpiněná vypadá nevábně, proto je nutné sáhnout po účinném řešení. K vyčištění postačí jediný výrobek z koupelny. Těžko tomu uvěřit, ale opravdu, pěna na holení z koupelnové skříňky je tou správnou volbou. Pomůže při odstraňování různých odolných skvrn, k tomu rozhodně nehrozí poškození zařízení. Pěna na holení totiž neobsahuje žádná abraziva, která by mohla desku poničit.

Mohlo by vás zajímat:  Před používáním alobalu v kuchyni odborníci varují. Využít lze ale jinak, dokonce ušetří peníze

Jak efektivně vyčistit indukční desku

Čištění pomocí pěny na holení nezabere dlouhý čas, po povrchu desky a na obzvláště znečištěná místa se rozetře pěna na holení. Následně se deska zakryje potravinářskou fólií, aby se zesílila účinnost. Pěna se nechá asi čtvrt hodiny působit, poté se odstraní a zbylá špína se setře vlhkým hadříkem a doleští utěrkou z mikrovlákna. Při čištění indukční desky se totiž nesmí používat ostré nástroje, drátěnky nebo tekutý písek.

Zdroj: https://www.ovenu.co.uk/how-to-clean-your-oven/induction-hob/
Přidat na Seznam.cz