Silverfish 61638 1920

Rybičky útočí na domácnosti. Zbavte se jich jednoduše

Švehla obyčejná se vkrádá do lidských obydlí denně. Říká se jí také „rybička“, je kluzká, rychlá a každý kdo se jí zkoušel zbavit, ví, že je to téměř nadlidský úkol. Tento hmyz se totiž všemožně snaží v domácnosti udržet a někdy všechny vaše snahy mohou být marné.

Může způsobovat alergie

Jedná se skutečně o nezvaného hosta. Jedinci, kteří trpí astmatem, mohou díky ní mít zhoršené příznaky. U mnohých způsobuje slzení očí, dušení a rýmu. Švehla má totiž na svých nohách spoustu bakterií, které tak společně se svou maličkostí udržuje v domě.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje střevíčníky ozdobí parapety krásným květem a pěstovat je zvládne každý

Miluje vlhké prostředí

Najdete ji především v koupelně, sklepě a dalších vlhkých prostorech. Jakmile je ale celý váš dům plný vlhkosti, může vás otravovat i v obývacím pokoji, ložnici nebo kuchyni. Proto je váš úkol jasný. Větrejte, zbavte se vlhkosti, a díky tomu se zbavíte i nevítaného hmyzu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Prevence

Aby se u vás drobný živočich nikdy neobjevil, udržujte několik základních pravidel:

  • Ujistěte se, že co nejvíce zabraňujete tomu, aby se v domě nebo bytě objevila přílišná vlhkost
  • Udržujte teplotu kolem 22°C, protože rybky milují teplá místa
  • Zlikvidujte starý papír nebo jej dávejte do uzavřených nádob
  • Brambory a ovoce skladujte ne suchém místě, jelikož je švehla miluje
Mohlo by vás zajímat:  Jak si co nejvhodněji zařídit malý byt. Máme pro vás pár fungujících triků.

Zasáhli jste pozdě?

Pokud prevence nezabrala nebo jste jí nepřikládali dostatečnou pozornost, pořád máte možnost problém vyřešit, a to velmi rychle. Nakrojte středně velkou bramboru a vložte jí do otevřené krabičky. Tu poté položte na místo, kde se rybičky nejčastěji vyskytují.

Milují škrob, proto je vůně brambory přiláká na jedno místo. Pozorně krabičku kontrolujte a až uvidíte, že je rybiček plná, vyhoďte je nebo jinak zneškodněte. Stále ale platí všechna pravidla prevence, jinak se budou objevovat stále nové a další kusy.

Přidat na Seznam.cz