Leaf 3283175 1920

Sedm způsobů, jak využít rostlinu aloe vera

Aloe vera se nachází v mnoha domácnostech. Často ale leží někde na parapetu nebo v koutě a rostlina bývá nedoceněná. Kromě parády v bytě má totiž blahodárné účinky na zdraví, dá se využít pro kosmetické procedury a mnoho dalších. Podívejte se, jak můžete své aloe využít na maximum.

Prospěšnost

Skutečnost, že aloe vera stejně jako další rostliny dokáže čistit vzduch je v jejím případě vedlejší. Ještě lepší vlastnosti totiž nabízí pro zdravotnictví a kosmetický průmysl. Přineste si do svého domu trochu zdraví za minimální cenu.

Mohlo by vás zajímat:  Bobkovišeň je zajímavou variantou pro živý plot. Je stálezelená a bohatě kvete

Zbavte se lupů

Trápí vaše vlasy lupy? Pokud drahé šampony nepomáhají, zkuste vsadit na přírodní produkt. Dlouhý stonek aloe podélně rozkrojte a vyškrábejte dužinu. Tu pak vložte do misky a smíchejte s olivovým a kokosovým olejem. Celou směsí si pak promasírujte pokožku hlavy a uvidíte, že po pár aplikacích budou viditelné výsledky.

Ošetřete popáleniny

Dlouhé letní dny plné paprsků se na vaší kůži mohou znatelně podepsat. Aloe vera má zklidňující účinek, který je na popáleniny ideální. Pokožka vás pak přestane svědět a nebudou se tvořit nevzhledné puchýřky.

Mohlo by vás zajímat:  Na mravence bez chemie, hospodyňky radí křídu, jedlou sodu a koření
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Boj s akné

Kromě minerálů má tato rostlina také antibakteriální účinek. Díky tomu vás může při každodenním ošetření zbavit aloe všech nepříjemných pupínků a černých teček. Připravte si recept tak, aby vám vaše pleť poděkovala:

  • Dužina z aloe vera
  • Dvě lžíce mandlového mléka
  • Lžíce citronové šťávy

Všechny ingredience perfektně promíchejte a naneste na obličej nebo jiné postižené místo. Nechte působit několik minut a pak opatrně omyjte.

Neváhejte dužinu použít také jako peeling, který je vhodné provádět vždy jen jednou za týden, aby pokožka byla čistá, ale nikoli podrážděná.

Mohlo by vás zajímat:  Štěrkový pás okolo domu vytvoří dekorativní prvek i ochranu fasády

Ústní voda

S aloe vera můžete mít také svěží dech. Rostlina obsahuje dávku vitaminu C, který zabraňuje tvorbě plaku. Také vám může výrazně ulevit, pokud vás trápí nateklé dásně.

Přidat na Seznam.cz