Také v koupelně můžeme pěstovat krásné rostliny. Některé si v ní budou přímo libovat

Také v koupelně můžeme pěstovat krásné rostliny. Některé si v ní budou přímo libovat

I v koupelně můžete mít rostliny, které vám pomohou k čištění vzduchu. Jestli nevíte, jaké rostliny přežijí vysokou vlhkost, minimum světla a nedostatek větrání, můžeme vám poradit. I koupelna může zářit a být příjemným místem, pokud se rozhodnete pro relaxaci. Jaké rostliny si tedy můžete pořídit?

Na výběr máte hned z několika druhů

Do koupelny si můžete pořídit například tilandsii. Tato rostlina je nenáročná, nepotřebuje žádnou velkou péči. Vypadá v koupelně skvěle a její květy jsou exotické. Pochází z Jižní Ameriky, ale najdete ji také na pouštích. Má ráda vysokou vlhkost, proto se hodí právě do koupelen. Její listy jsou rýhované, květy mají fialovou barvu. Můžete ji zasadit do květináče, do kterého dejte mech nebo rašelinu.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pomocí tablety do myčky vyzrát nad vodním kamenem

Další vhodnou rostlinou je okřídlený květ. Přezdívá se mu domácí lilie a jeho listy jsou lesklé a špičaté. Květy jsou zelené nebo žluté a květinu poznáte podle klasu, který bude připomínat list. Okřídlený květ nevyžaduje speciální péči a v temnotě koupelny vydrží velmi dlouho. Je nutné ho ale zalévat, nedostatek vody poznáte podle toho, že se budou listy kroutit.

Zdroj obrázku: Freepik

Do vlhka patří kapradiny nebo orchideje

Orchidej je rostlina, která patří do koupelny, protože má ráda polostinná místa a také vysokou vlhkost. Rostlina by měla být ve vzdušném, dobře odvodněném substrátu. Další rostlinou je šáchor. Je to exotická květina, která bude v koupelně skvěle vypadat. Dorůst může až do výšky jednoho metru. Její listy vypadají jako deštníky a stejně jako ostatní zmíněné rostliny nepotřebuje žádnou velkou péči.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje mohou dělat parádu dlouho, ale jen při správné péči

Ideálními rostlinami jsou také kapradiny. Vlhké prostředí je pro ně skvělým zázemím. Mají zelené listy a také mohou vyrůst do metrové délky. Musí mít dobře propustnou půdu. Suchá půda pro ně není vhodná, proto je důležité je pravidelně zalévat. Rostliny je dobré dát na místo, kde na ně nebude nikdo sahat.

Zdroj: https://www.wideopeneats.com/bathroom-plants/
Přidat na Seznam.cz